Snehová nádielka z uplynulých dní nádherne zasnežila Tatry a pripravila im scenériu na podujatie venované snežným psom, objavovaniu atmosféry polárnych expedícií ako aj záchranných akcií v horách. Podujatie  sa uskutoční priamo v areáli lyžiarskeho strediska už tento víkend – v dňoch 11. a 12. februára.

Súťaže, rozprávky a psíky

Na rodiny s deťmi čakajú dva dni plné súťaží, rozprávok, vystúpení psíkov, hier, ukážok s lavínovou tematikou. Najmladší, ako správni objavitelia, sa budú môcť zúčastniť expedičných výprav do ďalekých-neďalekých zákutí ľadovej krajiny. "Počas soboty aj nedele je pre nich pripravená dobrodružná expedícia od póla k pólu, ktorá je plná zábavných úloh. Svoje schopnosti predvedú aj lavínové psy so svojimi psovodmi z Horskej záchrannej služby, ktorí sa budú snažiť vypátrať a následne vyslobodiť osoby, ktoré uviazli pod lavínou. To, či sa im to podarí, sa budú môcť návštevníci presvedčiť na vlastné oči a zažiť zásah Horskej záchrannej služby so svojimi štvornohými pomocníkmi,“ informoval Lukáš Brodanský z horského strediska Vysoké Tatry. Na celé podujatie je vstup voľný. Bonusom pre všetkých, ktorí sa rozhodnú spojiť návštevu podujatia s výletom na Skalnaté Pleso, sú počas víkendu lístky na lanovky pre deti do 12 rokov zdarma.

Viac pekných fotografií z podujatia nájdete TU ►►►

Okrem hier aj spev i lyžovanie

O skvelú atmosféru a animačný program sa na pódiu postará moderátor a zároveň aj skvelý choreograf a tanečník Laco Cmorej. Na pódiu v areáli Maxilandu zaspieva Spoko – spevák skupiny Smola a hrušky, skupina Haliganda. môžete sa tešiť aj na originálny detský koncert malinyJAM a na Dog dancing.

"Návštevníci môžu okrem samotného podujatia využiť čas aj na návštevu lyžiarskeho strediska Tatranská Lomnica, ktoré v súčasnosti ponúka veľmi dobré snehové podmienky na všetkých zjazdovkách. Po otvorení zjazdovky v Lomnickom sedle skompletizovalo ponuku lyžiarskych tratí všetkých obtiažností – od najnáročnejšej čiernej zjazdovky až po najmenej náročné, modré zjazdovky pre deti a začiatočníkov," znie informácia organizátorov.

Rodinka snehuliakov

V Tatranskej Lomnici zároveň pripravujú ďalšie snežné prekvapenie. Už o pár dní sa Skalnaté Pleso stane domovom rodinky maxi snehuliakov, ktorí sa stanú symbolickými maskotmi strediska a budú vítať návštevníkov až do konca zimnej sezóny.

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom ►►►

Anketa
Vyrazíte tento víkend do Vysokých Tatier?