Rodák z Južného Tirolska v decembri 2019 dokonca meral cestu do Vysokých Tatier, aby osobnou návštevou podporil zámer, ktorý sa od prvého momentu stretol s veľkou nevôľou verejnosti. Po dvoch rokoch je všetko iné.

Vyhliadka bez Messnera

Vyhliadková veža je síce v prevádzke, ale o Messnerovom múzeu sa už nehovorí. Redakcia Aktuality.sk oslovila horolezeckú legendu, aby zistila, či múzeum bude súčasťou rozhľadne. "Nie, nemám už záujem. Dôvod je ten, že majiteľ veže sa mi od návštevy Tatier neozval. Kde nie je záujem, nemôžeme pomôcť,“ povedal Messner pre redakciu.

"Jeden čihi, druhý hota"

Rozpor vo vyjadreniach je zvláštny, keďže vlastník rozhľadne ešte začiatkom roka tvrdil, že je v úzkom kontakte s Messnerom a komunikuje s jeho tímom. Dobrodruh však hovorí niečo úplne iné. „Stretnutie s majiteľom veže sa už nikdy nezopakovalo a my sme o neho stratili záujem. Chceli sme vybudovať Messnerovo múzeum, aby sme vysvetlili, aký je rozdiel medzi projektom zameraným len na zarábanie peňazí a tým, ktorý myslí aj na kultúrny či prírodný aspekt. Je smutné, že investor to nebol schopný vidieť,“ reagovala zástupkyňa siete múzeí Messner Mountain Heritage Diane Schumacher.

Čítajte TU, čoho zástancom je Messner, zahlasujte tiež v našej ankete ►►►