Poslanci, ktorí iba pred mesiacom zložili sľub, sa vzdali svojich mandátov. Neuniesli záujem o ich osoby po zverejnení kontroverzného videa alebo si nedokázali predstaviť ďalšiu spoluprácu so starostkou? Mária Harabinová, Stanislav Štefanič, Jozef Sabo a Peter Veseliny v stredu zložili mandát. Nepripojil sa k nim “Ďoďo”, teda Jozef Ostrožnický, ktorého starostka odmietla ako zapisovateľa vetou: “Ďoďo nevie písať na počítači.”Pritom mladý muž pracuje s počítačmi a je absolventom leteckej fakulty.

Odstupujúci poslanci svoje rozhodnutie zdôvodnili tým, že od ustanovujúcej schôdze s nimi starostka nekomunikovala, svoj pohľad na vedenie obce a svoje správanie obhajovala iba cez médiá, vyjadrila sa, že má podporu u dvoch tretín obyvateľov obce, nemieni z postu starostky odstúpiť a v obci sa počas tohto obdobia sa výrazne zvýšilo napätie. Preto pre upokojenie situácie uvoľnili svoje posty náhradníkom. 

A čo na to starostka? “Ja som sa ospravedlnila celej Európskej únii, Amerike, aj všetkým ľuďom na celom svete, vrátane Slovákov,” vyhlásila s jemným úsmevom na tvári. Dodala, že odstupujúci pred ňou vyjadrili presvedčenie, že sa naďalej budú stretávať v dobrom.

Prečítajte si tiež:

Myslíte si, že by mala starostka odstúpiť? Napíšte nám do diskusie!