Šokujúca informácia zaskočila mnohých: „S hlbokým zármutkom Vám oznamujeme, že nás vo veku 40 rokov opustil predseda predstavenstva a prezident, HK STEEL Team Trebišov Július Kmec," píše sa na stránke klubu.

Nezabudnuteľné zásluhy

Následne k tomu pridali aj slová vďaky za jeho obrovský podiel pri rozvoji športu na regionálnom poli. "Hlavne jemu môžeme vďačiť za znovunaštartovanie nášho hokejového klubu, ako aj ďalší rozvoj trebišovského hokeja. Bol osobnosťou, ktorá dokázala nadchnúť a spojiť mnoho dobrých ľudí pre jednu výnimočnú športovú myšlienku. Julo, ĎAKUJEME. RIP," vyslovili vďaku predstavitelia trebišovského HK STEEL Teamu.

Politika mu nevyšla

Július Kmec v snahe pomôcť športu v metropole Zemplína, kandidoval v spojených voľbách ako nezávislý kandidát na post poslanca mestského zastupiteľstva za volebný obvod Východ. Jeho kandidatúra sa však skončila neúspešne.

Podcenil zdravotné problémy?

Podľa nášho zdroja Kmec zomrel na následky covidu. "Skončil pred niekoľkými dňami na infuziách. Veril, že sa postaví na nohy. Zrejme aj s ohľadom na mladý vek, dobrú kondíciu podcenil chorobu a hospitalizáciu odmietol podpísaním reverzu. Bohužiaľ, stalo sa mu to osudným. Škoda, odišiel dobrý a šikovný človek," povedal Plus JEDEN DEŇ Michalovčan, ktorý pre citlivosť témy si želá ostať v anonymite.

Vynikajúci manažér

Spomenul, že úspešný Michalovčan sa okrem športu venoval aj organizovaniu plesov, ale aj koncertov či divadelných predstavení. "Dotiahol do Michaloviec najväčšie hviezdy z radu českých i slovenských umelcov. Ťažko ho niekto nahradí," uzavrel smutnú spomienku rodák nebohého.

Pod príspevkom pribúdajú komentáre a vyslovenia sústrasti manželke Veronike, ktorá stratila milovaného manžela a dvom dievčatkám, ktoré prišli o starostlivého tatina.

Viac fotografií nájdete v galérii >>>

Prečítajte si tiež: