Krátko pred tým, ako mali vyjsť na pódium, však oznámili, že nič z toho nebude. A to už pritom členovia kapely boli v meste! Členovia prešovskej hudobnej skupiny Heľenine oči o sebe tvrdia, že sú "multižánrovou kapelou lokálneho významu s globálnym dosahom - Prešovská úderka, najlepšia a zároveň najskromnejšia kapela na svete,” vtipkujú o sebe. Ich piesne sú energické, kombinujú prvky rocku, ska, reggae, folku a metalu. A texty plné vtipu, často aj smutno-smiešne ale i plné sarkazmu. Pohotovo reagujú na aktuálnu spoločenskú situáciu, naposledy pred dvomi rokmi, kedy Národná kriminálna agentúra (NAKA) spustila lavínu zatýkania.

Lídrom kapely je spevák Martin Mihalčín, manžel jednej z najkrajších a najtalentovanejších slovenských herečiek Gabriely Marcinkovej, ktorý je aj autorom mnohých textov. Sleduje dianie na Slovensku a zaujíma k nemu jednoznačný postoj. Na škandalózne informácie, ktoré v ostatných rokoch u nás vyplávali na povrch reagoval aj hitmi ako Agent SIS či o chýbajúcom prešovskom obchvate napísal vtipnú skladbu Obchádzka.

Heľenine oči ročne odohrajú desiatky koncertov po celom Slovensku i v zahraničí. No ešte sa nestalo, aby zareagovali takto striktne, ako túto sobotu v Sečovciach a odmietli vystúpiť. Dôvod?

Čítajte na ďalšej strane >>>