Nižšia návštevnosť, stále veľmi dobré podmienky na lyžovanie a predovšetkým stabilné jarné počasie s veľkou porciou slnečných dní. Toto je realita týchto dní v obľúbených lyžiarskych strediskách v Jasnej a vo Vysokých Tatrách.

Kto by sa netešil

Okrem skalných fanúšikov lyžovania patria zjazdovky v týchto jarných dňoch predovšetkým žiakom a učiteľom zo škôl na celom Slovensku.

“Jednoducho uvoľnili sa opatrenia a školy sa snažia dobehnúť zameškané. Dnes máme na zjazdovkách ešte stále veľmi dobré podmienky na lyžovanie a keď k tomu pripočítame symbolické ceny, tak to hneď vidieť aj na záujme zo strany škôl,” informoval Matej Hulej, obchodný manažér TMR na Slovensku.

Viac fotografií nájdete TU >>>

Symbolické ceny robia zázraky

Kým od začiatku roka boli v našich najznámejších strediskách na lyžiarskych kurzoch aj deti z Maďarska, Poľska či dokonca z Českej republiky, od 14. marca sú to už takmer výlučne školáci zo Slovenska. Práve od uvedeného dátumu sú až do konca sezóny ceny skipasov pre lyžiarske kurzy vo výške 5 eur na deň, čo sa prejavilo aj na väčšom záujme zo strany škôl. Počas uplynulých slnečných dní absolvovalo kurzy v oboch strediskách denne spolu aj vyše tisíc žiakov.

Prekvapujúca štatistika

Aj keď celková návštevnosť stredísk dosahuje v tejto sezóne zhruba 60 - 70 % jej úrovne spred pandémie, pri porovnaní návštevnosti lyžiarskych kurzov v období od 14. marca školáci prekonali počet spred troch rokov.

Krásne počasie a dostatok snehu

Aktuálne je v lyžiarskych strediskách v Jasnej a vo Vysokých Tatrách v priemere ešte stále 60 - 70 cm snehu. Na výuku lyžovania je inštruktormi odporúčaný najmä ranný a dopoludňajší čas, keď ponúkajú zjazdovky aj v tomto jarnom počasí najlepšie podmienky.

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom >>>

Anketa
Absolvovali ste ako žiak lyžiarsky výcvik?