Manželia netaja, že informácia o tom, že na ceste sú štyri detičky, ich poriadne zaskočila. „Bol to najprv šok. Celkom rýchlo sme však informáciu spracovali a od prvej chvíle sme sa tešili,“ tvrdí Nikola. Dominik k tomu pridá: „Boli to spočiatku zmiešané pocity, ale obavy z nepoznaného určite prevýšila radosť." Pre prvorodičku Nikolu bolo síce tehotenstvo náročné, ale zvládla ho bez väčších zdravotných komplikácií.

Viac fotografií nájdete TU >>>

Veľké tajomstvo

Spomína na to, aké neľahké boli prvé týždne po tom, ako sa dozvedeli, že čakajú štyri prírastky naraz. „Vtedy sme si ešte to tajomstvo museli držať pre seba. Najbližším sme sa chceli zveriť až po prvom trimestri, takže začiatok bol ťažký. Aj neistota, či bude všetko v poriadku, aj to, že sa nemôžeme s nikým o to podeliť.“ Rodiny oboch manželov však po oznámení nie celkom bežnej správy zareagovali úžasne a mladá 6-členná rodinka má plnú podporu z oboch strán.

Mnohodetné rodiny

„Keď sme to povedali našim, prepukla obrovská radosť. Nenašiel sa nikto, kto by nás nepodporil, a to bolo pre nás v danom momente nesmierne dôležité. Prispelo to k rýchlejšiemu vyrovnaniu sa so situáciou,“ spomína novopečená mama. Napokon, niet sa čo diviť. Dominik má päť súrodencov a ona sama pochádza z 12 detí.

Dedko sa vnúčat nedočkal

„Obdivujem moju mamku a ocka, ktorí nás dvanástich vychovali, veľmi si ich vážim za všetko, čo pre nás urobili,“ rozpráva mamička štvorlístka. Smutne poznamená, že jej ocko ich už, žiaľ, opustil. Deti sa narodili v 32. týždni tehotenstva, cisárskym rezom, keďže jeden z plodov začal výraznejšie zaostávať v raste. Pôrodná hmotnosť detí bola od 1 150 do 1 750 gramov.

Čítajte TU, s kým sa spojila Nikola i o pomoci obce veľkému prírastku  >>>