Už má v hlave jasno, čo bude robiť. Zaháľanie ho v žiadnom prípade nečaká. Naďalej zostáva poslancom parlamentu. A plánuje sa venovať svojej novej rodinke. S partnerkou Dominikou, s ktorou už má syna Mateja (3), čakajú vo februári nový prírastok do rodiny. “Bude to chlapček, ale ešte nemáme vybrané meno. Nechceme, aby sa jeho meno začínalo na písmeno M, aby si ich nemýlili,” zasmial sa.

Prešovský župan Chudík bije na poplach: Chcú zastaviť výstavbu diaľnice D1!

Prežil ťažké chvíle

Budúci potomok nemôže mať meno ani po ňom, lebo jedného Peťka už mal. “Zomrel mesačný,” zaspomínal v dojatí na bolestivé chvíle.

Z tehotenstva svojej sympatickej partnerky Dominiky a príchodu na svet ďalšieho potomka sa veľmi teší. Verí, že práve táto radostná udalosť mu pomôže prekonať to, aby mu práca župana nechýbala. “Budem sa venovať synom,” povedal odhodlane.

Má vnúčika v synovom veku

Peter Chudík je dvakrát rozvedený. Z prvého manželstva má dcéru Dianu (30) a z druhého manželstva syna Jakuba (25). Deti mu robia radosť, má s nimi dobré vzťahy, chodievajú spolu na dovolenky. Dcéra sa pred tromi rokmi vydala a urobila z neho dedka.