Základná škola (ZŠ) Mirka Nešpora 2 v Prešove zostáva na základe nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prešove a odporúčania krízového štábu zatvorená do 13. septembra.

 

Dôvodom je výskyt ochorenia COVID-19. Počas jej uzatvorenia bude zrealizovaná dezinfekcia priestorov. TASR o tom informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Situáciu ohľadom koronavírusu sledujeme aj ONLINE >>>

Školu zatvorili v piatok po tom, keď u jedného z pedagogických zamestnancov školy bolo potvrdené ochorenie COVID-19, o čom upovedomil riaditeľa školy. Následne boli testovaní ostatní zamestnanci.

"Bolo testovaných 64 zamestnancov školy na ochorenie COVID-19. Z toho 63 testov bolo negatívnych a jeden pozitívny. Podľa RÚVZ v Prešove budú testovaní aj žiaci z triedy, s ktorými bol pozitívne testovaný zamestnanec školy v kontakte,"uviedol Tomek.

Vyučovanie bude dočasne prebiehať dištančnou formou. "Škola postupuje podľa vypracovaného krízového scenára a usmernenia v prípade prerušenia prezenčnej výučby, ktoré si vypracovala na základe dotazníka od rodičov a pripomienkovania pedagogických pracovníkov," vysvetlil Tomek.