Svojou návštevou nám prinášala radosť zo života! Takto si spomína Jolana (82) na svoju o desať rokov mladšiu sestru Milku Zimkovú, ktorá zomrela v utorok 30. mája vo veku 71 rokov po ťažkej chorobe.

FOTO doteraz nepublikovaných záberov Milky Zimkovej z mladosti

Pozrite si vo videu nižšie ako vyzerá rodný dom Milky Zimkovej:

Milka pochádza z obce Okružná, situovanej v krásnom prostredí pod lesom, vzdialenej od Prešova 13 kilometrov. Narodila 1. augusta 1959, po ukončení prešovského gymnázia sa vybrala na štúdium herectva do hlavného mesta na Vysokú školu múzických umení.

So svojim divadlom jedného herca vystupovala aj v Česku, Poľsku, Maďarsku, Nemecku, Bulharsku, Rusku či na Kube. Pre svoje monodrámy si písala vlastné scenáre. No slávu dosiahla najmä svojim knižným debutom Pásla kone na betóne a stvárnením hlavnej postavy Johany Ovšenej v rovnomennom kultovom filme.

Herečka pochádza z piatich detí, bola najmladšou. Jeden z jej dvoch bratov - Vincent, zomrel po ťažkej chorobe ako 59-ročný, druhý brat Anton (80) žije v dedine neďaleko Prešova. Smutná správa ho zasiahla na liečení. Sestra Hana (74) sa o Milkinej smrti dozvedela od netere Miliny a dala vedieť staršej sestre.

Milka skonala v nemocnici, kde bola hospitalizovaná asi desať dní, v utorok večer okolo pol siedmej. “Keď si pomyslím, že už k nám nepríde nikdy...,” privítala nás na druhý deň dopoludnia s plačom Jolana. Pred očami má svoju malú sestričku, ako jej pletie vrkoče. Alebo ako už dospelá Milka stojí s úsmevom v bráničke a na hlave má svoj neodmysliteľný veľký klobúk.

Pokračovanie na ďalšej strane >>>