Nebývalý pracovný cirkus sa tu rozpútal potom, keď sa prevalilo na verejnosť, že na Slovensko zavíta pápež František a v rámci programu navštívi aj neslávne známe košické sídlisko. Rómovia tvrdia, že sa tešia na príchod vzácnej návštevy a chcú pápeža dôstojne privítať, keďže ich poctil tým, že prekvapujúco zaradil do svojho programu aj cestu do tzv. NO-GO zóny, ktorú väčšina Košičanov obchádza veľkým oblúkom.

Spestrenie nudy

Domáci sú vo vytržení, že ich, ináč nudný a jednotvárny život, ozvláštnilo teraz niečo nové. Posedávajú blízko miest, kde sa maká, vysmiate matky, ovešané strapcom detí, si tam korzujú. Na otázku, či nechcú robotníkom pomôcť, jedna zo žien so smiechom poznamenala. "Jaaaj, šak nech robia, berú za to peneži. Ja zadarmo nebudzem!"

Predvolebné ťahy

Lunikári nás upozornili na nové odpadkové koše, ktoré pri blokoch nepamätajú ani tí najstarší obyvatelia. "Toto tu nikdy predtým nebolo. Blížia sa voľby, tak si chce šplhnúť nielen vedenie nášho sídliska, ale aj mesta," povedal nám starší muž, ktorý pofajčieval v okne bytovky. Medzi chlapmi, ktorí osadzovali namiesto ošarpaného čuda na obratisku autobusov MHD novú zastávku, sme zazreli starostu sídliska Marcela Šaňa. O tom, že Košičanom sa nepozdáva, čo sa deje na Luniku z peňazí daňových poplatníkov, vie, ale nesúhlasí s tým, že by tu budovali Potemkinove dediny.

Vyjadrite svoj názor v ankete! ►►►

Anketa
Pozdáva sa vám "prikrášľovanie" skutočnosti na Luníku IX?

Čítajte TU, či vzniká na rómskom sídlisku Potemkinova dedina ►►►