Mladíka kontaktovali v posledný májový deň, pre podpis zmluvy, ktorú mu obratom poslali.

Radosť v Hažíne

Okamžite sa s radostnou správou pochválil svojim najbližším v rodnom Hažíne, obci v okrese Michalovce.
"Volal v utorok večer, že ho kontaktovali z NHl a má na stole zmluvu na dvojročný kontrakt. Bol veľmi šťastný a my rovnako. Sme radi, že kompetentní si všimli jeho kvality a herné umenie a prejavili záujem," povedal nám rozradostený otec Martin. "Paľo mi hovoril, že v kútiku duše veril, že príde ponuka, ale, že to bude tak bleskovo ho prekvapilo. Má síce podpísanú zmluvu s českým klubom BK Mladá Boleslav, ale bola tam dohoda, že v prípade lepšej ponuky mu nebudú robiť problém," rozpráva Regenda st.

Zdieľaná radosť

"Dnes od rána nám blahoželajú ľudia, ale hovoril som aj s Paľovým trénerom, pri ktorom začínal a je veľmi rád, keďže je to v istom zmysle slova aj jeho úspech za drinu, teraz už zbierajú ovocie z nej," povedal Martin Regenda v závere.

Životný úspech východniara


Útočník Pavol Regenda upozornil na seba už na zimnej olympiáde v Pekingu. Jeho herné umenie sa však naplno rozvinulo na svetovom šampionáte vo Fínsku, kde strelil najviac gólov. S piatimi presnými zásahmi a aktivitou na ľade bol jednoducho neprehliadnuteľný.

Odmenou za to je dvojročný nováčikovský kontrakt s klubom Anaheim Ducks. Zarobiť by mal počas tohto obdobia za prvý rok 750-tisíc dolárov, v druhom zhruba 800-tisíc.

EXKLUZÍVNE foto z rodinného archívu nájdete TU ►►►

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom ►►►

Anketa
Podľa vášho názoru, bude Pavol Regenda úspešný v zámorí?

Prečítajte si tiež: