Prekvapujúce je, že nával turistov nie je len v nižších polohách, ale dokonca aj  na vysokohorských chodníkoch. Tlačenica neustáva ani dnes ( 29. 7.), ba práve naopak. Nespokojní turisti, ale aj vtipkári plnia sociálne siete fotografiami i videami, kde sú davy ľudí smerujúcich na niektorú z vysokohorských chát. Momentálne je najkritickejšia situácia v smere na Rysy v časti stupáku od  Žabích plies. Práve zábery z tohto nádherného miesta, ľudia komentujú najviac.

Adam: "...do Tatier som sa chystal aj ja, ale keď toto vidím zostanem ozaj radšej doma..."

Ľubka: "Teším sa na jeseň a zimu, keď väčšina pseudo-turistov bude sedieť doma!"

Anna: "Toto je každý rok a každý rok tu je takáto fotka..."

Eduard, zrejme pamätník dávnej minulosti sa opýtal: "Znovu bol Medzinárodný mládežnícky výstup na Rysy??? Žeby sa história opakovala???

Lukáš nevychádzal z údivu, že ľudí ešte baví pridávať každý deň na sociálne siete zábery preplnených Tatier. "Je to úplne bežné na Rysy, to takto vyzerá vždy keď je pekne cez prázdniny ...choďte inde keď vám to vadí alebo skoro ráno a určite taká plnka nebude. Zbytočne sa tu rozčuľujete a 90% z vás hejtujúcich tam aj tak pôjde, aby si mohli zahejtovať tiež.."

Marienka: "Tešme sa, že Slováci zostávajú doma a podporujú tak náš turistický ruch a zamestnanosť."

Kritika priaznivcov turistiky

Milovníci našich veľhôr nešetria výčitkami ani na adresu niektorých "tiežturistov", ktorí namiesto toho, aby sa vybrali pešo čakajú v dlhých radoch na lanovku  alebo na náhradnú dopravu na Hrebienok.

Žaneta: "Krásne počasie na túru a prechádzku, radšej budú stáť v kolónach, ako ísť peši? Je to smutné, ale vraj turistika v Tatrách...!"

Miloš:" ... turisti namiesto prechádzky sa radšej tlačia v plnej lanovke? Paráda!"

Janka: "Pochopíte, keby to bolo fakt náročné, tak dobre, no... ,ale to vážne už nikto tých 45 minút nepôjde po asfaltke? Však idú do hôr, nie sa voziť na kolotoči...!"

Kde máte rúško?

Komentátori nepominuli ani zmienku o tom, že takmer nikto z čakajúcich nemá rúško a nedodržuje odstup.

Mišo: "Hlavne, že necestujte do Chorvátska, je to nebezpečné... sa zobuďte!!!"  A pridal na porovnanie fotografiu prázdnej morskej pláže.

Mirka: "My sme tam boli od 10. - 18.7., ale vtedy toľko ľudí ešte nebolo."

Viac ľudí, viac odpadkov!

Podľa domácich sa takáto situácia opakuje v Tatrách denne. "Nie je to už len počas víkendov, ale teraz to tu máme stále. Najhoršie na tom je, že turisti sú bezohľadní a nenosia rúška a je potrebné ich pri vstupe do interiéru na to upozorňovať. Niektorí sa rozčúlia, prečo im nedáme pokoj," povedala nám brigádnička Katka z potravín zo Starého Smokovca. Dodala, že zvyšením počtu návštevníkov sa kopia na rôznych miestach odpadky, ktoré turisti vyhodia tam, kde im napadne. 

Viac foto aktuálnej situácie v Tatrách nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Pri návšteve Vysokých Tatier absolvujete väčšinu túr pešo alebo sa zvyknete aj "povoziť"?
  • 46%
  • 2%
  • 29%
  • 7%
  • 6%
  • 10%

Mohlo by vás zaujímať: