Najradšej by toto obdobie vymazala z pamäti! Nora Kabrheľová, vtedy Mojsejová, nerada spomína na chvíle, kedy sa dala nahovoriť na účinkovanie v televíznej šou Mojsejovci. Napriek tomu, že sa z nej v tom čase stala televízna megahviezda a na Slovensku ju poznal každý! 

Ústrednou postavou relácie Mojsejovci z roku 2005, ktorú sa chystá súkromná televízia reprízovať v lete, sa stali manželia Nora a Braňo. Išlo totiž o najúspešnejší projekt televízie a odvtedy ho nič neprekonalo. Jeho podstatou bola prepychová vila na Pereši, kde manželia bývali. A garáž vedľa nej, kam nasťahovali skupinu súťažiach. Víťazom sa stal mladý spevák Pavol Petrík z Košíc, ktorý vyhral 2 milióny korún. 

Viac foto TU.

Norina popularita siaha odvtedy až dodnes. Napriek tomu reláciu nemieni pozerať. "Keď si na to obdobie spomeniem, vracajú sa mi všetky zlé spomienky, lebo práve ono ma stiahlo na úplné dno. Relácia, aj jej aktéri. Bol to veľký omyl môjho života. Je mi z toho na grc! Aj zo samej seba! Za to, že som sa dala na to nahovoriť."

 

Anketa
Súhlasíte s názorom Nory Kabrheľovej?

S nápadom na reláciu prišli za Mojsejovcami po tom, ako účinkovali v inom projekte - vo Vilomeninách. Nora dnes bez okolkov vysvetľuje, ako to naozaj bolo: "To je veľký omyl, že išlo o vilu Mojsejovcov. Dom na Pereši som kupovala ja s mojim bývalým manželom vo februári 2002. Nie s Mojsejom. On nebol zaangažovaný do kúpy domu, iba sa nasťahoval ako okoloidúci. Vilu som mala zariadenú nábytkom z predchádzajúceho domu, niečo som dokúpila."

Štáb si postavil prístavbu, účinkujúci bývali v garáži. "Dnes si už na nich nepamätám. Ani len na to, ako vyzerali. Neviem čo je s nimi a ani ma to nezaujíma!," dodáva. Jedného z nich si však predsa len pamätá. Po istom čase sa totiž stal jej manželom. Ide o Františka Kabrheľa, prezývaného Versače. Ten na ňu podal trestné oznámenie za podvod a mohol ho stiahnuť iba ako jej manžel. A ako na ňu zo začiatku pôsobil ako súťažiaci? Jej poriadne ostré slová na jeho adresu si môžete prečítať v popise fotky v GALÉRII. 

Nora o exmanželovi Kabrheľovi: "V súťaži na mňa pôsobil tak, ako všetci ostatní," skonštatuje sucho. Ich následné veľké kamarátstvo však nevzniklo Norinou iniciatívou. "Priateľstvo prezentoval iba on. Stále mi vyvolával v jednom kuse. Proste sa na mňa prilepil ako prísavka," spomína.

Nora s milovanou fenkou Šarikou
Zdroj: Instagram

Dnes nechápe, ako sa dala na to všetko nahovoriť: ""Všetci, vrátane štábu, mi liezli na nervy. Veľmi skoro som zistila, že to bol omyl. Ale už bolo neskoro, zmluva bola podpísaná. Dovtedy ma nikto nepoznal. Ani "známeho" speváka, ako Mojsej sám seba nazýval. No zo dňa na deň nás spoznalo celé Slovensko. Aj Česko i Rakúsko a neviem, kde všade ešte!" Počas nakrúcania chodila Nora do práce. Ľudia ju oslovovali na ulici, chceli sa s ňou rozprávať, fotiť, na čo ona nebola zvyknutá. Žila si totiž dovtedy svoj anonymný život, netúžila ocitnúť sa v mediálnom priestore a popularita sa stala pre ňu nočnou morou: "Už som vedela, že je zle! Nechcela som žiť taký život. Netúžila som byť známa. Dodnes sa čudujem, ako je možné, že mám toľko fanúšikov. Veď mladá generácia si na to nemôže pamätať. Môj synovec mal vtedy 5 rokov, dnes má 21 a nič si z tých časov nepamätá."

Chvejúcim sa hlasom dodáva, že sa jej život sa po nakrúcaní obrátil naruby a s odstupom času iba krúti hlavou nad tým, čo urobila: "Využili moje meno, aj mňa. Povymýšľali si na mňa rôzne veci ľudia, ktorých ani nepoznám." Polícia jej totiž pred niekoľkými rokmi vzniesla obvinenia, dokonca bola vyše roka vo väzbe, no doteraz jej nič nebolo dokázané a je odhodlaná na súde očistiť svoje meno. A je presvedčená, že ide o následok práve obdobia z čias Mojsejovcov. Zdôrazňuje, že každý sa ju snažil využiť, ako mohol: "Aj Braňo! Veď čo robil? Doteraz neviem, že by bol niekde zamestnaný alebo podnikal. Okrem toho, že rozpráva, koľko dní nepije!"

V súčasnosti si Nora žije pokojný život. "Taký, aký si ho sama urobím! Podľa psychológov je iba na vás, aký život budete žiť. Ráno vstanem, dám si kávu, potom idem so psíkom Šárikou na prechádzku a naplánujem si deň. A je mi výborne. Nič mi nechýba! Nič!" Podľa nej žije najlepšie obdobie svojho života. 

Tu si môžete prečítať reakciu Braňa Mojseja.

Sledovanosť šou sa pravidelne pohybovala okolo milióna divákov. Najsledovanejším dielom bol štart reality šou 6. marca 2005, keď si Mojsejovcov zaplo až 1,68 milióna divákov. Podľa portálu mediaboom.sk sa tak relácia stala absolútne najsledovanejším programom v histórii Markízy v ére peoplemetrov od roku 2004. Finále sledovalo 1,23 milióna divákov.„Mojsejovci podľa prvých plánov dostanú pravidelný slot od utorka do piatka vždy po hlavnom programe približne o polnoci. S ich vysielaním by mala začať Markíza od júla,” uviedla stránka mediaboom.sk.

FOTO SÚŤAŽIACICH A VÍŤAZA RELÁCIE MOJSEJOVCI SI MÔŽETE POZRIEŤ V GALÉRII. 

 

Prečítajte si tiež: