To, či k hrobu svojej manželky zašiel aj vdovec Robo Roth, sme sa nedozvedeli, keďže na našu textovku neodpovedal. Rodina Potokárovcov s médiami nekomunikuje, s hrozným činom Moniky sa vyrovnáva sama.

Viac fotografií nájdete TU ►►►

Kamenné srdiečka i kytica ruží

Miesto posledného odpočinku herečky, ktoré sa nachádza na Verejnom cintoríne  v Košiciach, je plné čerstvých kvetov. Dominuje im kytica šiestich červených ruží a dva bordové kahance v tvare srdca, v ktorých v čase našej návštevy horeli sviečky. Okrem toho tam niekto položil dva malé venčeky. Jeden je bez nápisu a na druhom je strohé "Spomíname". Pri náhrobnom kameni sa nachádza niekoľko drobných kamenných srdiečok a milých drobnôstok, najmä figúrky anjelikov. Nič však nenaznačovalo, že by hrob navštívili aj nejakí hereckí kolegovia Potokárovej. Tí tesne po pohrebe doniesli herečke na hrob vence, kytice aj ikebany, ktoré mali stuhy označené menami, resp. prezývkami. Teraz tam však chýbali.

Rozlúčku odmietli

Nie je známe, či sa umelcov dotklo, že napriek snahe vedenia Slovenského národného divadla, kde Potokárová hrala, pripraviť jej veľkolepú rozlúčku v Bratislave to najbližší odriekli. Hovorilo sa, že práve dusná atmosféra v SND mala vplyv na krehkú psychiku herečky, ktorá ju zlomila natoľko, že si zvolila dobrovoľný odchod zo sveta.  Utajený pohreb pre necelú desiatku ľudí sa konal 4. decembra 2019 pred šiestou hodinou ráno, mimo otváracích hodín, na Verejnom cintoríne v Košiciach. Najstarší zamestnanci cintorína vtedy tvrdili, že na nič podobné si nepamätajú. Zvláštne bolo, že Moniku, hoci si sama siahla na život, pochovával vtedy vysokopostavený rehoľník.

Keď nie je všetko v poriadku

Priatelia a bývalí spolužiaci mladej ženy sa doteraz nevyrovnali s jej dobrovoľným odchodom. Počas dušičkových dní netajili, že by radi poznali pravdu o dramatickej smrti Moniky. "Informácie, ktoré máme, nám pripadajú veľmi nejasné a zahalené rúškom tajomstva. Krátko pred smrťou sme sa stretli s Monikou, bola síce veselá, zábavná, ale v očiach sa jej zračil smútok. Pýtali sme sa, či je všetko v poriadku. Tvrdila, že sa nič nedeje! Ako vidíme, nebola to pravda. Kto však mohol tušiť, že sa jej hlavou preháňa niečo také desivé?" smútia kamaráti herečky Pavol a Katarína.

TU čítajte čo  sa stalo v byte manželov, nájdete tam i nie bežné video z cintorína, zahlasujte tiež v našej ankete ►►►