Miesto nadväzuje na jednej strane na areál Botanickej záhrady a na druhej plynule prechádza do primestskej rekreačnej oblasti Čermeľ a Bankov.

Namiesto športoviska, vyrástli vily

Starousadlíci z Hrbovej sa nestačili čudovať, keď dovtedy pokojnou a tichou ulicou začali premávať stavebné mechanizmy a plne naložené autá. Na konci slepej ulice, kde boli v minulosti záhrady a plánovaná výstavba športového komplexu, vyrástli obrovské vily. Zmenou zámeru došlo v roku 2013 k odkúpeniu časti cesty súkromnou firmou. Dnes na mieste, kde boli v minulosti len stromy a zarastený svah, je vybudovaná nová komunikácia s chodníkmi a oporným múrom, ktorý má zabrániť zosuvu svahu. Pribudlo osvetlenie a tri rozsiahle vily, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani celebrity z Beverly Hills.

Zvučné mená

Pýtame sa muža, ktorý na Hrbovej žije už viac než polstoročie, kto sú majitelia honosných domov? “O tom prvom, na začiatku novej cesty toho veľa neviem,“ hovorí starší pán. Potom prstom ukáže na dve takmer identické vily v závere cesty, vsadené do svahu. „Tá v zákrute, patrí Ladislavovi a Miriam Kochovcom. On v minulosti šéfoval košickej teplárni. Hore nad ním majú vilu Marek a Alexandra Dvořákovci. Tento pán je spolu s mamou Petra Žigu, Tatianou, konateľom firmy Taper, ktorá sa nedávno spomínala v súvislosti so zásahom NAKA, kvôli biznisu s drevom,“ spresní.

Pozemok rodičov Petra Žigu je na samom vrchu Hrbovej ulice.
Zdroj: Daniela Pirschelová

Žigovi rodičia 

Zaujíma nás, kde majú postavené domy exminister Peter Žiga a bývalý šéf košickej teplárne Ladislav Lazár o ktorých sa tiež hovorí v spojitosti s touto lokalitou. „Žiga tu nevlastní nič, iba jeho rodičia Andrej a Tatiana majú na samom konci Hrbovej ulice, vedľa Dvořákovcov, pozemok, ktorý má asi 2 600 štvorcových metrov. Nejaké pozemky sú pod stabilizačným oporným múrom cesty, ktorá vedie k vilám a medzi nimi má byť  jeden s rozlohou asi 1 200 štvorcových metrov, ktorý však nie je vedený na  meno Lazara, ale firmu Noovum, za ktorou stojí Jana Lazarová ako konateľka, spolumajiteľmi sú však obaja manželia ," vychrlí podrobnosti.

Viac fotografií luxusnej lokality nájdete TU

Čítajte TU, ako na otázky reagovali dotknuté osoby ►►►►►