Generálny riaditeľ divadla Ondrej Šoth (63), ktorý sa pod premiéru baletu podpísal režijne spolu s ďalšími tvorcami inscenácie baletu Giselle, venovali túto významnej osobnosti československého baletného umenia, Vlastimilovi Harapesovi (76), ktorý často hosťuje v metropole východu. Šoth a Harapes sú dlhoroční priatelia, preto osobné pozvanie riaditeľa divadla nebolo ničím výnimočným.

Anketa
Obdivujete umenie Vlastimila Harapesa?

Zmenený (takmer) na nepoznanie

Mnohí návštevníci však neskrývali prekvapenie ako sa český umelec zmenil. Dokonca sa ozvali aj hlasy, že nebyť jeho oficiálneho privítania, azda by ho aj boli prehliadli. Vždy štíhly umelec, s "vymakaným" telom, s havraními vlasmi a krásnou tvárou je už minulosťou, čo je však prirodzené, keďže maestro Harapes oslávi v júli 77 rokov.

Viac krásnych fotografií nájdete TU >>>

Na roztrhanie

Napriek tomu šarm, charizma a džentlmenstvo umelcovi nechýba a o fotografie s ním a prehodenie aspoň pár slov bol medzi návštevníkmi predstavenia veľký záujem. Na to, že je ikonou umenia zareagoval smiechom (viac vo videu - poznámka redakcie).

Košice miluje

Rodák z Prahy, ktorého verejnosť pozná nielen ako tanečníka, režiséra, choreografa a dlhoročného člena a sólistu baletu Národného divadla v Prahe, ale aj herca dnes už kultových filmov a rozprávok, neskrýval, že do Košíc chodí veľmi rád či už pracovne alebo na pozvanie ako hosť predstavenia, ako to bolo v prípade premiéry inscenácie baletu Giselle. Mimochodom, Vlastimil Harapes sa v roku 1976 predstavil na svojej domovskej scéne - Národnom divadle v Prahe v hlavnej úlohu Giselle ako princ Albert. Návšteva v Košiciach mohla teda byť pre neho aj spomienkou na túto krásnu rolu.

Vyjadrite svoj názor v komentároch pod článkom >>>

Prečítajte si aj: