Starostka Lenka Kovačevičová v snahe predísť tomu, aby sa v rekreačnej zóne a na pláži Nad jazerom zopakovalo niečo podobné ako na Rumanovej, po odsúhlasení Jazerčanmi obmedzila vstup návštevníkov klubovými kartami.

"Slušní ľudia sem prichádzajú oddýchnuť si, zašportovať alebo sa len poprechádzať a nie je možné, aby sa tu necítili bezpečne. Týmto krokom sme zamedzili neprispôsobivým občanom prístup. Máme tu kontrolu pri vstupe a zároveň stálu službu mestskej polície, ktorá v prípade problémov zakročí," vysvetľuje starostka.

Jazero nie je kúpeľňa

Dodáva, že problémy s istou skupinou obyvateľstva museli neustále riešiť. To, čo si začali dovoľovať v ostatnom čase, už nemohli tolerovať. "Kopili sa nám ponosy obyvateľov sídliska na ich neprístojné správanie. Mnohí sa umývajú so šampónom, dokonca farbia si tam vlasy či perú vo vode jazera oblečenie. Na kadejakých pozliepaných taligách priviezli aj dvadsať igelitových tašiek plných šiat a urobili si z rekreačnej zóny práčovňu," znie prekvapujúca informácia.

TU si pozrite fotografie k Rumanovej i k jazeru  >>>

Covid "nespí"

Aj vzhľadom na ochorenia, ktoré sa celosvetovo šíria, nechcú nič podceniť, obzvlášť, ak sa im tam zhromažďujú veľké skupiny ľudí, ktorí nemajú základné hygienické návyky. "Do nášho areálu prichádzajú aj rodiny s malými deťmi, ale aj seniori a našou povinnosťou je chrániť ich i naše zdravie. Aj preto sme prijali tieto opatrenia. Kto nerešpektuje predpisy a plážový poriadok, evidentne má problém s osobnou hygienou, nemá plavky,  je z areálu vykázaný. Rovnaké pravidlá platia aj v prípade, že sa tu konajú kultúrne podujatia," stojí si za svojím Kovačevičová.

Rovnaký meter

Reči o diskriminácii odmieta. "Toto tu počúvam denne, nie je to pravda, ja len chcem, aby pravidlá platili pre každého rovnako. Kto ich nechce rešpektovať, nemá medzi kultúrnymi ľuďmi čo hľadať," uzatvára nekompromisne. O istom type karty rezidenta už samospráva uvažovala dávnejšie. Incident na kúpalisku Rumanova jej schválenie urýchlil. Inšpirovali sa pri tom aj inými mestami, až sa napokon dohodli na zavedení klubovej karty, ktorou sa každý pri vstupe preukáže službe. V prípade, že kartu ešte nemá, vystavia mu ju na počkanie, ale je potrebné predložiť doklad o úhrade za odpad alebo ústrižok SIPO.

TU čítajte vyjadrenia Jazerčanov, tiež o opatreniach v Trebišove. Zahlasujte v našej ankete  >>>