Neonatológovia spozorneli potom, keď sa v stredu 20. mája o 12, 15 hod. ozvala signalizácia. O niekoľko minút neskôr už držali v rukách odloženého chlapčeka, ktorému poskytli nutnú zdravotnú starostlivosť.

Pri chlapčekovi nezanechala matka žiadny odkaz. (ilustračný záber)
Pri chlapčekovi nezanechala matka žiadny odkaz. (ilustračný záber)
Zdroj: archív

Absolvoval koronatest

„Po príchode bábätka na oddelenie sme ho hneď zmerali, odvážili a spísali všetky potrebné údaje. Môžem skonštatovať, že  je v dobrom zdravotnom stave. Jeho predpokladaný vek je 5-6 dní. Tým, že svet stále trápi koronavírus, a my nevieme, kde sa dieťa narodilo, odobrali sme mu aj vzorky na vyšetrenie ochorenia COVID-19. Našťastie boli negatívne,“informovala primárka oddelenia Iveta Kostelníková.

Chlapček, ktorý zatiaľ nemá meno iba štítok s číslom na ručičke, mal pri preberaní hmotnosť 2360 gramov a dĺžku 45 centimetrov. Je zdravý a pekne papká.

Podľa našich informácií pri novorodencovi sa nenašiel žiadny odkaz.

Nájde svoj domov?

Sociálna sestra následne postúpila informáciu o náleze dieťaťa Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny i matričnému úradu. "V kompetecii prvého je umiestnenie bábätka do náhradnej rodiny. Jeho biologickí rodičia už nemajú možnosť cez nemocnicu získať dieťa späť, v prípade záujmu musia komunikovať s kompetentnými inštitúciami," informovala hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková.

Hniezdo záchrany funguje v Košiciach od roku 2005. Spolu tu zatiaľ našlo útočisko 17 detí, z toho 11 chlapcov a 6 dievčat. Naposledy sa tak stalo 30. 7. 2018.

Viac foto TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Uchýlili by ste sa k adopcii opusteného dieťaťa v prípade, že by ste nemali vlastné deti?
  • 75%
  • 6%
  • 11%
  • 2%
  • 6%