Po dvoch rokoch prelomil mlčanie. Predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský sa vyjadril k chúlostivej situácii, ktorá ho postihla tesne po tom, ako vyhral voľby a stal sa najsilnejším mužom v kraji - k rozchodu s manželkou.

 

Vyšportovaný vysoký fešák Majerský je múdry, slušný a milý. Ani toto všetko ho nezachránilo pred krachom manželstva. Dokonca ani jeho hlboká kresťanská viera mu nepomohla udržať si svoju manželku Marcelu pri sebe naveky. Prvé náznaky škrípajúceho vzťahu bolo badať už počas volebnej noci začiatkom novembra 2017, kde Marcela chýbala. Pricestovala za ním z ich rodnej Levoče až keď bolo jasné, že jej muž vyhral. No nadšenie vôbec neprejavovala, správala sa rozpačito. Manžel ju objímal, túlil sa k nej, no ona už vtedy pôsobila dojmom, že jej to nie je príjemné hrať na verejnosti zamilovaný pár. “Určite nám to zmení život, ale k horšiemu. No ako moja dcéra povedala: Čo je naša rodina oproti všetkým ostatným? Nemyslím si však, že mu to príliš ukrojí z času pre rodinu, lebo on si to vždy vedel vyčleniť, rodina je pre neho prvoradá. Ale bude to iné,” zamyslela sa vtedy pre denník Plus JEDEN DEŇ. A už o pár dní neskôr medzi verejnosť prenikla správa, že svojho muža opustila a odišla z ich spoločného domu k priateľovi. 

S manželkou Marcelou počas volebnej noci, kam ho prišla podporiť až po polnoci, keď už bolo jasné, že porazil Smeráka Petra Chudíka, ktorý kraju vládol 16 rokov.
Zdroj: Ingrid Timková

A ako sa vysporiadal jej muž s touto nepríjemnou situáciou? “Nebolo to ľahké obdobie, ale odvtedy ubehli už dva roky a život musel ísť ďalej. Dôležité pre nás s deťmi bolo nájsť si systém fungovania po každej stránke, od školských povinností cez domáce práce až po voľnočasové aktivity,” prehovoril. 

Ako dnes žijú a pri kom zostali deti?