Lyžovačka na Liptove aj na Horehroní, v úsekoch Chopok – Priehyba a Chopok – Kosodrevina, kde je na zjazdovkách v priemere ešte pol metra snehu, čaká počas troch dní na zanietených lyžiarov. V prevádzke budú v sobotu, nedeľu a v pondelok kabínkové lanovky v úsekoch Biela púť – Priehyba a Priehyba – Chopok, na južnej strane lanovky Krupová – Kosodrevina a Kosodrevina – Chopok. Po predĺženom víkende budú lanovky v Jasnej v prevádzke iba počas víkendov.  

Anketa
Dostatočne ste si užili končiacu lyžiarsku sezónu?

Viac fotografií nájdete TU >>>

V Lomnickom sedle vo Vysokých Tatrách aj vďaka dostatku snehu čaká na milovníkov lyžovania perfektný záver sezóny. Aj tu budú v prevádzke lanovky, a to v úsekoch Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté Pleso a lanovka do Lomnického sedla. Peší návštevníci budú mať k dispozícii pozemnú lanovku na presun zo Starého Smokovca na Hrebienok a  tiež lanovku Solisko Expres na Štrbskom Plese. Počas Tatranskej májovky si môžu návštevníci okrem jarnej lyžovačky, výletov lanovkami či ochutnávky tatranskej gastronómie vyskúšať aj jazdu na horských kárach na 3 km trati z medzistanice Štart do Tatranskej Lomnice.
Po predĺženom víkende budú lanovky v Tatranskej Lomnici v jarnej údržbe od 9. do 19. mája, na Štrbskom Plese bude lanovka Solisko Expres v prevádzke počas víkendov. Pozemná lanovka na Hrebienok bude naďalej v dennej prevádzke.

Zhrnutie: V Jasnej štartovala lyžiarska sezóna 3. decembra 2022 vo Vysokých Tatrách, 10. decembra na Štrbskom Plese a 17. decembra v Tatranskej Lomnici.

Vyjadrite svoj názor v komentároch pod článkom >>>