Matka rodičky, Daniela K., ktorá je detskou lekárkou, včera len ťažko hľadala slová, aby popísala, čoho bola svedkom. „Dcérka rodila cisárskym rezom. Dostala však iba spinálnu anestézu a práve to bolo jej šťastie, že nebola „uspatá“ úplne. Neviem si ani predstaviť, čo by sa stalo, keby nevnímala dianie okolo seba,“ rozpráva rozrušene vydesená pani.

„Dcérka v istom momente skríkla "páli, páli"! Všimla som si, keď jej sestričky zdvihli hlavu, že podložka sa pod ňou vznietila," rozpráva Daniela."Martuška utrpela popáleniny tretieho stupňa na tridsiatich percentách tela. Najviac si to odniesla ľavá noha od kolena po zadok, ale popáleniny má aj

na prvej strane od zadku cez chrbát až po hlavu," konkretizuje. Mladú ženu by mali previesť do košickej Šace na špecializované popáleninové pracovisko.

  • FOTO Miesta na Slovensku, z ktorých budete mať zimomriavky: Aj takéto krásy ukrýva naša krajina!

Zranená dcéra, vnúčik v problémoch

Pani Daniela sa so vzniknutou situáciou nevie vyrovnať. Nielen preto, že dcéra je popálená, ale aj preto, že vnúčikovi Števkovi sa zhruba dve hodiny po pôrode priťažilo. Začal mať problémy s dýchaním, museli ho previesť do Košíc. " Lekári ma presviedčali, že je to kvôli tomu, že sa narodil predčasne. Ale ja si myslím, že to zavinili splodiny z horenia," trvá na svojom babka novorodenca.

  • PODVOD v Zem spieva: Šokujúce vyhlásenie účinkujúcich a štábu

Jedna obrovská tragédia stačí!

Nešťastná žena sa nám zdôverila, že dcéra sa k nej presťahovala iba nedávno. Pred dvoma mesiacmi totiž tehotnej Marte náhle zomrel manžel Jaroslav (†36). Zlyhalo mu srdce. "Sme si navzájom oporou. Aj preto súcitím s dcérkou, ktorá v takom mladom veku ovdovela a teraz sa jej prihodila taká strašná nepríjemnosť," horekuje Daniela.

Marta ťažko znáša odlúčenie od vymodleného synčeka, ktorý jej pripomína nebohého manžela. "Stále sa pýta, kde je jej dieťatko. Verím, že čoskoro budú opäť spolu," nádejá sa starostlivá Daniela.

  • Ďalší problém plastického chirurga Ghaziho: Z Viedne prišla prekvapivá správa!

Vznietili sa výpary roztoku

Oslovili sme hovorcu siete nemocníc Svet zdravia, pod ktorú nemocnica v Trebišove patrí."Počas pôrodu cisárskym rezom na operačnej sále došlo k vznieteniu výparov dezinfekčného roztoku. Pacientka utrpela popáleniny. Jej stav je našťastie stabilizovaný,“ povedal hovorca nemocničnej siete Tomáš Kráľ.

Spresnil, že stav dieťaťa hneď po pôrode bol dobrý. Neskôr sa však prejavili problémy s dýchaním a preto bolo preložené na vyššie košické pracovisko."Tieto komplikácie boli spôsobené predčasným pôrodom, nie samotnou neželanou udalosťou. Momentálny stav dieťaťa je dobrý a stabilizovaný," potvrdil Kráľ.

Riešia i to, ako mohlo k dráme dôjsť."V tomto momente nemocnica overuje všetky možné príčiny tejto nešťastnej udalosti. Zatiaľ nič nenasvedčuje, že by použité medicínske prístroje mali technickú poruchu, alebo že by boli zanedbané štandardné postupy pri vykonanej operácii,“ uzavrel hovorca.

  • Mladý Košičan bol najkrajším modelom sveta: O to viac prekvapí, čomu sa venuje teraz!