Milovníci lyžovania na tomto ikonickom mieste - srdci lyžiarov, boli nadšení, že počasie neškrtlo plány prevádzkovateľovi, ako tomu bolo v utorok, keď silný vietor nedovolil spustiť prevádzku lanoviek.

Čerstvý sneh

"Príroda nám nadelila krásny darček. V noci napadlo 10 cm prírodného snehu. Momentálne je na zjazdovke Lomnické sedlo 90 - 120 cm prírodného snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Od pondelka očakávame výrazné oteplenie, preto všetkých pozývame na "čerešničku na torte", lyžovačku v Lomnickom sedle do nedele, dokedy by mali tie podmienky vydržať," povedal Lukáš Brodanský, manažér strediska Vysoké Tatry.

Lanovky premávajú

Okrem dvojsedačky do Lomnického sedla od dnes v Tatranskej Lomnici uviedli do prevádzky aj kabínkové lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté pleso a Skalnaté pleso – Lomnický štít.

Predaj lístkov na lanovku na Lomnický štít je kvôli preventívnym opatreniam možný iba pre 1 rodinu alebo členov jednej domácnosti. Presné podmienky nájde verejnosť na stránke www.vt.sk.

Spolu s prevádzkou lanovky na Lomnický štít bude od uvedeného termínu k dispozícii aj ubytovanie Noc na Lomnickom štíte.

Viac fotografií nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Čo najradšej robievate v jari?