Desaťčlenné osadenstvo s malým dvojročným Alanom sa prepravilo do turistického raja bez problémov. "Nikto z nás tu ešte nebol a, keďže všetci radi objavujeme nové destinácie, tak rozhodnutie bolo veľmi rýchle. Let bol bezpečný, bez zádrheľov, žiadne meškanie, privítalo nás nádherné počasie. Celý čas pobytu (ktorý ešte trvá - pozn. red.) si užívame," rozpráva tmavovláska.

Nemilé prekvapenie 

Svetlana sa pridáva: "Ľudia sú tu veľmi milí, personál ochotný. Strava perfektná, naozaj sa nemôžeme na nič sťažovať. Vo štvrtok však prišiel šok. Zachytili sme informáciu, že Cyprus od piatka 8. júla obnovuje povinné nosenie rúšok v interiéri," rozpráva Sveťa. Dodáva, že aj priatelia zo Slovenska im tiež avizovali túto novinku. Neboli nadšení, keďže sa zľakli, že na Cypre nejako dramaticky narástol počet chorých na covid.

Vybalili rúška

Každý sa obával hlavne o svoje deti. "Pripravili sme si rúška, ktoré si každý z nás prezieravo pribalil do kufra, aby sme ich v piatok ráno mali poruke," prízvukuje Tatarková. "Nemá význam riskovať, keďže pokuta za neuposlúchnutie je 300 eur, čo nie je  zanedbateľná čiastka."

Viac fotografií z úžasnej dovolenky Košičanov si pozrite v galérii >>>

Nie všetci

Ráno ich však čakalo prekvapenie. Kto čakal nával ľudí s rúškami na tvári, mýlil sa. Iba turisti, ktorí si ich od prvého dňa pobytu nasadili dobrovoľne. "Nechápali sme. Neskôr sme sa dozvedeli, že naša oblasť, Bafra v okrese Famagusta a okolie, na juhovýchodnom pobreží ostrova, kde sme momentálne aj my, je turecká časť a toto nariadenie tu neplatí, iba v pôvodnej cyperskej alebo ako zvyknú miestni hovoriť gréckej časti Ostrova lásky," poznamenala Andrea, ktorá neskrývala radosť z toho, že ich sa opatrenie nedotklo.

Šťastný návrat!

Ešte niekoľko dní si budú užívať atmosféru najslnečnejšieho ostrova v Stredozemnom mori a potom im sladký čas ničnerobenia končí a vystrieda ju bežná slovenská realita. "Spomienky na úžasné chvíle však ostanú a pripomínať nám ich bude množstvo videí a fotografií," rozlúčili sa s nami Tatarkovci a El Halawanyovci, ktorí veria, že let a návrat domov bude taký perfektný ako cesta na ostrov.

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom >>>

Anketa
Kde plánujete prežiť tohtoročnú dovolenku?

Prečítajte si aj: