Jún bol teplý, upršaný a chudobný na slnko

Jún 2020 bol na väčšine územia Slovenska teplotne nadnormálny, pričom aj zrážok spadlo na mnohých miestach viac ako obvykle.
Zdroj: SHMÚ

Bratislava Jún 2020 bol na väčšine územia Slovenska teplotne nadnormálny, pričom aj zrážok spadlo na mnohých miestach viac ako obvykle.
Naopak, na slnečné lúče to bol piaty najchudobnejší jún za posledných 60 rokov. Uviedol to Slovenský hydrometeorologický ústav. Dôvodom vyššieho úhrnu zrážok bolo pretrvávanie vlhkého vzduchu i relatívne nižšieho tlaku vzduchu nad územím Slovenska.

Otvorili výstavu „Ja, Milan Rastislav Štefánik“

Výstava prezentuje osobnosť Štefánika z viacerých pohľadov jeho dobrodružného života, či už ako vedca, vynálezcu, diplomata, politika, vojaka, spolutvorcu prvého spoločného štátu Čechov a Slovákov.
Zdroj: archív

 

Senica V Záhorskom osvetovom stredisku (ZOS) v Senici sprístupnili interaktívnu výstavu s názvom 
„Ja, Milan Rastislav Štefánik“. Určená je najmä 
pre deti a mládež.


Výstava je sprístupnená do 30. júla vo výstavnej sále ZOS. Výstava prezentuje osobnosť Štefánika z viacerých pohľadov jeho dobrodružného života, či už ako vedca, vynálezcu, diplomata, politika, vojaka, spolutvorcu prvého spoločného štátu Čechov a Slovákov. Záverečná časť expozície je venovaná miestu jeho posledného odpočinku – mohyle na Bradle.