Pribudlo 13 prípadov nákazy koronavírusom

Pribudli ďalšie prípady nakazených koronavírusom.
Zdroj: Roman Hanc

Bratislava V stredu na Slovensku pribudlo 13 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1 700 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

Počas stredy urobili 1 708 testov, spolu ich doteraz vykonali 213 521. Najviac nových pozitívnych prípadov - sedem, pochádza z Bratislavského kraja, tri prípady sa týkajú Nitrianskeho a po jednom Banskobystrického, Košického a Trenčianskeho kraja. Hospitalizovaných je 14 osôb. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú traja pacienti, jeden z nich potrebuje pľúcnu ventiláciu. Nepribudlo ani úmrtie pacienta s pozitívnym testom na COVID-19. Slovensko naďalej eviduje 28 úmrtí.

Ohniská nákazy COVID-19 má úrad pod kontrolou

Čadčiansky RÚVZ neodporúča, vzhľadom na nárast pozitívne testovaných osôb na ochorenie COVID-19, usporadúvanie hromadných podujatí v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto.
Zdroj: archív

Čadca Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Čadci eviduje od 19. júna do 1. júla celkovo 41 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19.

Podľa regionálnej hygieničky Xénie Lukáčovej má RÚVZ situáciu pod kontrolou, ohniská nákazy sú podchytené a monitorované. Nevylúčila, že prípadov bude pribúdať. „Úzkym kontaktom nariaďujeme domácu izoláciu, testovanie a zabezpečujeme všetky potrebné protiepidemické opatrenia,“ uviedla Lukáčová. Čadčiansky RÚVZ neodporúča, vzhľadom na nárast pozitívne testovaných osôb na ochorenie COVID-19, usporadúvanie hromadných podujatí v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto.

Článok pokračuje na ďalšej strane