Fešný politik má od nedele 52 rokov. „Stretli sme sa len v úzkom rodinnom kruhu. Bolo to iba malé posedenie pri zdravom obede. V rámci neho sme mali boršč, zeleninu surovú, ale aj upravenú na niekoľko spôsobov. Toto menu bolo predprípravou na veľkonočné sviatky, keď sa takto zdravo nestravujem a v ničom sa vtedy neobmedzujem. Nakoniec sme si dali v obľúbenej cukrárni chutný koláčik. Oslava sa zaobišla bez alkoholu. Pretože večer ma čakala cesta autom," povedal oslávenec, ktorého manželka s dcérami obdarovali praktickými darčekmi.

Takto Raši oslavoval abrahámoviny. (archív)
Zdroj: archív R. Raši

Dary si vyberá

Vždy to však spolu konzultujú. „Teraz som si vypýtal tepláky, tričko na cvičenie, ponožky, ktoré deriem veľmi intenzívne, a kozmetiku," uviedol Raši. Pred dvoma rokmi priznal, že preto, že narodeniny a meniny má deň po dni, rodičia mu vždy dali iba jeden darček. „Ako mladší som s nimi vyjednával, že chcem dva, ale otec s mamou boli neoblomní, tak som to napokon vzdal. Mama mi teraz kúpila ponožky," priznal politik (Rašiho otec prednedávnom zomrel - pozn. redakcie).

Najprv práca...

Vo sviatočný deň nevynechal ani pravidelnú nedeľnú turistiku, keď prešiel spolu s rodinou zhruba 10 - 12 kilometrov. „Podvečer som absolvoval ďalšiu túru do Bratislavy," poznamenal ironicky. Meninový pondelok začal cvičením a potom ho už pohltili pracovné povinnosti, ktoré vyvrcholili tlačovkou. Až potom mu mohli spolustraníci zablahoželať a dať si pohár šampanského.

Politik pravidelne behá trasu od svojho domu na košické letisko.
Zdroj: dp

O karosérii a motore

„Chcel by som sa všetkým gratulantom poďakovať za vinše, ktoré odzneli pri osobných stretnutiach, ale aj v textovkách či mailoch," využil príležitosť a poslal takto verejne svoje veľké ďakujem. Zaujímalo nás, ako sa cíti po päťdesiatke, keďže sa zvykne hovoriť, že s človekom to vtedy už ide dole vodou. „Telesnú karosériu sa snažím udržiavať pravidelným cvičením a zdravou stravou, aby vyzerala zachovalo. Motor je už síce staršej výroby, ale zatiaľ je všetko v norme a nemám žiadne zdravotné ani iné problémy," použil politik neobyčajnú terminológiu.

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Ferrari či veterán?

Tá súvisela s tým, že pri oslave päťdesiatky pre Plus JEDEN DEŇ povedal: „V deň narodenín som si pomyslel, že vek mám už ako auto-veterán, ale s karosériou a motorom sa ešte dá niečo urobiť. Nebudem už síce nikdy ako nové ferrari, ale ani elegantný veterán nie je v žiadnom prípade na zahodenie...“

Oslávencovi želáme všetko najlepšie.

Viac fotografií oslávenca a to, ako s ním kráčal čas, nájdete TU.

Anketa
Zvyknete oslavovať narodeniny a meniny?

Prečítajte si tiež: