Prepukla koaličná kríza a preto šéf strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík utekal za prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Stretnúť s ňou sa chce aj predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Ich nespokojnosť súvisí s politikou premiéra Igora Matoviča a ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (obaja OĽaNO). Vládnu krízu žiada Sulík vyriešiť rekonštrukciou vlády: „Nastal čas, aby sme sa vážne bavili o rekonštrukcii vlády.“  Lídri koaličných strán sa teraz medzi sebou zamýšľajú nad ďalším fungovaním v koalícii.

No a medzitým premiér zareagoval, ako inak, starusom na sociálnej sieti.  "Stovka ľudí denne zomiera a miesto toho, aby sme sa všetci sústredili na zháňanie vakcín, kde kto vie - niektorí ľudia považujú za najväčší problém Slovenska to, že sme si z Marekom dovolili vybaviť pre ľudí na Slovensku 2 milióny účinných vakcín ... lebo majú vraj zásadnú chybu - sú z Ruska," napísal. Podľa neho mnohým "vysokopostaveným ľuďom v politike vyhovuje, aby tu zomieralo čo najviac ľudí a ľudia i ekonomika, čo najviac trpeli. Riadia sa heslom - čím horšie na Slovensku, tým lepšie pre ich neúspešné strany, ktoré veľmi chceli vládnuť."

CELÝ STATUS PREMIÉRA SI MÔŽETE PREČÍTAŤ V GALÉRII.

Anketa
Ako podľa vás vyriešiť koaličnú krízu?

Odchod z vlády nevylúčila ani Remišová ani Sulík. "Na jednej strane vidíme obrovské zlyhania v manažmente pandémie a v očkovacej stratégii, ktorá odsúva starých a chorých, na druhej strane je reálne riziko rozpadu vládnej koalície a návrat Fica s Pellegrinim," povedala Remišová. 

A čo si o tom myslia ľudia z regiónov? Prečítajte si na ďalšej strane názor známej košickej expodnikateľke a niekdajšej televíznej megahviezde Nory Kabrheľovej a prešovského župana Milana Majerského.