V pondelkový (18.9.) večer sa na jednej z nitrianských ulíc postaral opäť o divadlo! Všetká pozornosť sa sústredila do okien bytu, v ktorom býva Mikuláš, známy naháč z Mostnej. Niekoľko policajných áut, sanitka i hasičské auto zaplnilo ulicu pred jeho vchodom. Muž pritom celý incident vysielal naživo na instagrame.

Na svojom profile sa už niekoľko dní objavoval s modrinou pod okom a opuchnutými ústami. S kým sa pobil, nevedno. Zverejňoval tiež videá a fotografie rôznych ostrých predmetov, ktoré nakupoval v stovkách eur. V deň, kedy uňho večer búchala na dvere polícia, mal kúpiť dva meče za viac ako dvesto eur.

FOTO MIKULÁŠA PRED PONDELKOVÝM POLICAJNÝM ZÁSAHOM >TU<

Pred zásahom polície na instagrame naživo vysielal, ako behá po byte nahý. „Sa bojím o svoj život, musím si dať tabletku. Ja som psychiatrický pacient,“ hovoril vo videu. Vykrikoval tiež, že mu chcú vraj vziať diamanty a hotovosť.

Podľa dobre informovaného zdroja Plus JEDEN DEŇ muž ešte minulý štvrtok (14.9.) mal ponúkať v miestnom podniku Pečiatkáreň ženám peniaze za sex a mal im nadávať do ku*iev. Počas soboty (16.9.) nadránom v nemenovanom podniku ohrozoval barmanku nožom, pričom ju mal následne aj udrieť. Na miesto bola privolaná polícia. Ráno ho obvinili z výtržníctva, následne bol so súhlasom prokurátorky prepustený na slobodu.

K pondelkovému zásahu uňho v byte, sme sa od polície nič nedozvedeli. Len, že vo veci koná. „S ohľadom na prebiehajúce úkony konania a citlivosť situácie nemôžeme momentálne k prípadu poskytnúť viac informácií," reagovala na otázky pre Plus JEDEN DEŇ hovorkyňa nitrianskej polície Renáta Čuháková.

Podľa našich informácií muža po spacifikovaní previezli na psychiatriu, kde tento rok bol už minimálne trikrát hospitalizovaný. Na celých 24 hodín je možno osobu hospitalizovať aj bez jej súhlasu. Čo bude po uplynutí tohto času, a či nemocnica požiada súd, aby mohol byť v zariadení hospitalizovaný dlhšie, nie je isté.

Prečítajte si tiež: