Reklama

Týchto 5 slovenských miest vám zaručene naženie STRACH! Počuť tu detský plač i vidieť mŕtvych

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Ako z hororu: Taká je opustená psychiatrická liečebňa
    Reklama

    Každý z nás občas potrebuje (aspoň malú) dávku strachu. Prečítajte si o piatich strašidelných miestach, ktoré naprieč Slovenskom desia množstvo ľudí.

    Bývalá psychiatria v Pezinku je už dlhé roky ovenčená mnohými mrazivými historkami. Pôvodné priestory nemocnice sú dnes v dezolátnom stave. Príbehov o tomto mieste nie je málo, nečudo, že je obľúbené medzi lovcami duchov. Podarilo sa im na nahrávke zachytiť hlas, ktorý im povedal, že tam býva.

    Zdroj: archív

    Takto v minulosti vyzerala budova.

    Zdroj: archív

    Tajomná psychiatria v Pezinku desí ľudí dodnes.

    Aj Slovensko má svoj Černobyľ! A vraj v ňom straší... Čítajte ďalej->

    „Michalovský Černobyľ“ - aj takto je obyvateľom Michaloviec známy panelák na sídlisku SNP. Výstavba začala pred koncom komunizmu, dovedna tu malo byť 200 bytov. Po troch rokoch však práce skončili a dodnes tu bytovka len tak stojí. Domov tu síce našli potkany a bezdomovci, po chodbe sa povaľujú injekčné striekačky či fľaše od alkoholu, no z tunajších si málokto vie predstaviť, že by sa tam aj v prípade rekonštrukcie nasťahoval. Dôvodom sú zvuky či nevysvetliteľné javy, ktoré budovu sprevádzajú…

    Zdroj: fb/Opustené budoby

    Michalovský Černobyľ

    Strach naháňa aj les

    V pohorí Tribeč už roky dochádza k nevysvetliteľným zmiznutiam. V jeho hustom lese sa ľudia záhadne strácajú už 90 rokov. V oblasti sa našli aj ľudské telá, ktoré nikdy neidentifikovali, či opustené autá. Miesto navštevuje čoraz viac ľudí aj vďaka filmu Trhlina.

    Zdroj: PAVOL BARTONEK

    Na símke je opustená nemecká osada v pohorí Tribeč.

    Kaštieľ v obci Abrahám v Galantskom okrese roky slúžil ako odborný liečebný ústav pre deti trpiace obezitou, no v roku 1993 vyhorel. Odvtedy sa objekt nevyužíva a chátra. Mnohí miestni sa mu radšej vyhýbajú. Niektorí tvrdia, že tu stále počuť detské náreky, krik a zvláštne kroky detí.

    Zdroj: ARCHÍV MAROŠA SEMANČÍKA

    Kedysi: Prvými „úpravami“ prešiel už v 50. rokoch minulého storočia, keď šľachtické sídlo premenili na politickú školu.

    Urban vo veži

    Vežu za stáročia poničilo niekoľko požiarov. K jednému sa viaže legenda o zvonárovi Urbanovi, ktorý sa v noci zjavuje v jej okienku. Prečo nenachádza pokoj, je záhadou, keďže práve on zachránil ľudí počas požiaru. Keď zbadal plamene, vybehol na vežu, aby zvonením upozornil Košičanov na nebezpečenstvo – no počas hrdinského činu zahynul. 

    Zdroj: Daniela Pirschelová

    Košičanky, blondínka Nicol (15), tmavovláska Tamara (15) a v pozadí Urbanova veža Košice, kde zvonár Urban stráži mesto.

    Prečítajte si tiež: