Veroniku Dragulovú odsúdil Okresný súd v Partizánskom na trest odňatia slobody vo výške 6 rokov. Poslal ju do 2. nápravnovýchovnej skupiny. Mladá žena sa proti rozsudku odvolala a prípad tak skončil na stole odvolaciemu Krajskému súdu v Trenčíne.

POZRITE SI FOTO VERONIKY >>>

Ten pôvodný rozsudok potvrdil a stal sa tak právoplatným. Podľa obžaloby si v období od júla 2016 do mája 2019 Veronika požičala od štyroch mužov dohromady až 339 024 eur. Tvrdila, že potrebuje zaplatiť právnikom za rozvod, že eurá jej treba na riešenie svojich zdravotných problémov, na poplatky súdom, na svoju operáciu, na životnú poistku, opravu auta, ale aj na zaplatenie energií.

Podľa prokuratúry s chlapmi manipulovala predstieraním citovej väzby, prísľubu budúceho spoločného života, citovým vydieraním, či vytváraním pocitu viny. "Bol som oslovený poškodenými, ktorí sa vďaka jej konaniu dostali do obtiaží. Ona hrala hazardné hry. Je psychiatricky uznaná za gemblerku. Peniaze vyťahovala od poškodených väčšinou tak, že zneužívala svoje dieťa ako záštitu chorôb, rozvodov, vymyslela si historky, že bola unesená mafiánmi, že je teraz zavretá na záchode, čo bude s jej deťmi," povedal zástupca poškodených Róbert Odráška.

Podľa neho nadväzovala s poškodenými intímne vzťahy a spôsobila im nielen majetkové, ale aj závažné psychické problémy. "Jej modus operandi bolo navodiť vzťah, do toho všade so sebou ťahala dieťa a tí ľudia jej jednoducho verili. Ona na prvý pohľad vypadá inteligentne, pekne, využívala všetky tieto aspekty," povedal Odráška s tým, že žena mala všetko premyslené.

Podľa čoho si Veronika vyberala budúce obete? Čítajte ďalej!