Po vzhliadnutí videa, na ktorom bolo vidieť ako jeden furman kopol do koňa a druhý ho bil bičom bola pobúrená široká verejnosť. Dokonca bola na internete aj petícia v znení: "Žiadame o okamžité ukončenie organizovania furmanských pretekoch v Hriňovej a hrubo odsudzujeme týranie zúčastnených koní ich majiteľmi! Dôkazom je brutálny incident na 15. ročníku Zimnej furmanskej súťaže ťažných koní v Hriňovej." Napriek tomu preteky už tento víkend budú opäť organizované. Mesto Hriňová sa vlani od incidentu dištancovalo a odsúdilo ho.

Manželka furmana, ktorý kopal koňa odkázala. "Ľudia to robia bežne. Ibaže tak, aby to nikto nevidel. On to urobil tak, že to všetci videli a tak to aj dopadlo. Mrzí ho to, že sa to stalo."

USTRÁŽIA TO CEZ VÍKEND? 

"Furmanská súťaž sa začína sprievodom furmanov po meste Hriňová už ráno o pol deviatej. Preteky sa uskutočnia o desiatej hodine pri futbalovom ihrisku na Murinke v Hriňovej," povedal primátor Stanislav Horník.

Ako ďalej uviedol, súťažiť sa bude v troch disciplínach, a to slalome na čas, silovej súťaži v páre a silovej súťaži v jednotke. Na záver bude vyhlásený najlepší furman dňa.

Počas pretekov bude prebiehať aj ochutnávka zabíjačkových špecialít. Podujatie od svojho vzniku láka do Hriňovej pod Poľanu okrem domácich nadšencov aj stovky návštevníkov z iných kútov Slovenska. Tento rok organizátori očakávajú aj zástupcov štátnych Lesov SR, ktorí furmanom s koňmi dávajú často prácu v lese, pri zvážaní dreva z nedostupných terénov.