Podľa portálu Dnes 24 Bystrica bola cesta vianočného stromčeka na námestie problematická a pôvodne tam mal byť 14 metrov vysoký smrek obyčajný z Ľubietovej ešte v pondelok doobeda. Na námestie SNP však nakoniec osadili úplne iný stromček a o niekoľko hodín neskôr. Ide o približne 15 metrový smrek z Harmanca. Pri pohľade naň však asi každému napadne hocičo iné, len nie slovo Vianoce.

Kritikou nešetrili ani obyvatelia krajského mesta na sociálnej sieti. "Posledné roky sa snažíte o čo najškaredší strom? BB by si už raz zaslúžilo poriadný a reprezentatívny vianočný strom. Nie takýto odpad! Z roka na rok horšie," napísal jeden a ďalší sa pridali "Minulý rok to spackali, tohto roku zase, hádam už nebude väčší amaterizmus, či sa mýlim?"

Stromček na Námestí SNP v Banskej Bystrici mal problémovú cestu
Stromček na Námestí SNP v Banskej Bystrici mal problémovú cestu
Zdroj: Autor: Jakub Forgács, Zdroj: Dnes24.sk

Obrátili sme sa preto na vedenie mesta s otázkou, či sa im vianočný stromček páči. „Pri preprave a manipulácii, žiaľ, došlo k poškodeniu. Nakoľko sme krajské mesto, rozhodli sme sa, že na námestie umiestnime nový stromček. Súčasný smrek bude odpílený a premiestnený do inej mestskej časti, kde je vhodné použitie nižšieho stromčeka,“ napísala nám hovorkyňa Banskej Bystrice Dominika Mojžišová. Nový stromček by podľa TASR mali osadiť najneskôr v stredu 27. novembra. Centrum mesta bude zdobiť v poradí tretí strom, nižší, ale dôstojný krajského mesta. Kým sa tak ale stane, námestie bude „skrášľovať“ takáto podoba nadchádzajúcich sviatkov.

Anketa
Páči sa vám vianočný stromček v Banskej Bystrici?
  • 56%
  • 43%
  • 1%

Mohlo by vás zaujímať: