Na niekoľkých portáloch s nehnuteľnosťami ponúkajú realitné kancelárie kaštieľ z konca 17. storočia v obci Turík na Liptove, ktorý prešiel kompletnou rekonštrukciou strechy, okien a interiéru, so zachovaním pôvodných starožitných prvkov.

Vínne pivnice, kachle i potok

Cenu barokového skvostu s rozsiahlym pozemkom (6932 m2) a niekdajšou koniarňou uvádzajú portály od 399 do 415-tisíc eur, pred niekoľkými rokmi však majiteľ kaštieľa pýtal takmer pol milióna eur. 

Súčasťou interiéru je hala, moderná kuchyňa s linkou a množstvom elektrospotrebičov, jedáleň, obývacia izba, dve spálne, z toho jedna atypická, nechýba ani kúpeľná a toaleta. V podzemí sú vínne pivnice s miestnosťami na posedenie a degustáciu vína, i skladové priestory. Táto časť kaštieľa sa vyznačuje tradičnými dobovými klenbami. Výrazným prvkom štyroch izieb sú kachľové pece, starožitný nábytok, bonusom je podlahové kúrenie na obytnom podlaží. Kaštieľ je obklopený upravenou záhradou, ktorou preteká potôčik.

Záujemcovia sa o kaštieľ nebijú

Predajca zdôrazňuje aj výhody miesta, kde sa kaštieľ nachádza – blízkosť termalparku i aquaparku, vychytených lyžiarskych stredísk i množstvo možnosti na túry.

A prečo túto nádheru ešte nikto nekúpil? Podľa maklérov, ktorí pred rokmi mali kaštieľ v ponuke, problémom bola vysoká cena."Nehnuteľnosť  je na realitnom trhu už takmer desať rokov. Majiteľa však nič nesúri kaštieľ rýchlo predať, preto napriek našim odporúčaniam, nesúhlasil so znížením ceny, veril, že sa nájdu kupci, ktorí vyplatia ním požadovanú sumu. Pozerám však, že už zmenil názor, keďže zľavil takmer 100-tisíc eur. No, súčasná cena je na naše pomery aj tak stále privysoká," dodal renomovaný predajca.

Viac fotografií z nádherného kaštieľa nájdete TU!

Vyjadrite svoj názor k téme v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Aký je váš názor na cenu kaštieľa?

Prečítajte si aj: