Zubárka Monika Maľovaníková (25) skončila školu len tento rok. Hneď vhupla do tvrdej praxe: v Svrčinovci má roboty nad hlavu. „Denne ošetríme viac ako 30 pacientov. Ale robím to rada a som šťastná, že môžem hneď po škole pracovať,“ vraví Monika. V ambulancii má našťastie tú najlepšiu oporu - zdravotnú sestru jej robí mama Alena (47).

Skvelá novinka už aj na Slovensku: Takto si nájdete toho najlepšieho lekára

Keďže lekárka je mladá a pekná, niektorí odvážnejší muži hneď po plombovaní vyrukujú s komplimentmi. Radi by pani doktorku spoznali aj bližšie. „Som šťastne zadaná, takže na takéto ponuky vôbec nereagujem,“ vysvetľuje s úsmevom mladá zubárka. Ale chodia k nej radi nielen muži. Vo Svrčinovci nemali totiž zubára pol roka a ľudia museli za ním cestovať takmer 10 kilometrov.


Foto: autor

„Viete si predstaviť, že celú noc nespíte pre bolesti zubov, ráno sa ponáhľate k doktorovi a namiesto toho stojíte v kolóne skoro hodinu? Do ambulancie som prišla neskoro a musela som ďalšie tri hodiny čakať, kým na mňa prišiel rad,“ hovorí pani Mária, ktorá má so zubami často problémy. Na situáciu doplácali najmä starší ľudia, ktorým sa za lekármi ide predsa len ťažšie.


„Do tohto kresla si nemusíte sadať so strachom,“ hovorí zubárka Monika Maľovaníková.
Foto: autor

Aj starostka Svrčinovca sa teší, že v obci konečne funguje zubná ambulancia. „Bolo to veľmi zdĺhavé a náročné, ale našťastie sa to podarilo. Ešte sa snažíme k nám dotiahnuť všeobecného lekára. Zatiaľ sa nám črtá lekárka z Ukrajiny, ktorá sa chce usadiť na Kysuciach,“ hovorí starostka Renáta Majchráková.