Posledné vyznanie ako rozlúčku so životom písal známy ružomberský športovec v pondelok o pol tretej ráno. „Prepáčte mi to všetci, nie je to žiadny skrat ani unáhlené konanie, je to premyslený čin. Celý svoj život som sa snažil najviac, ako som vedel a nemal som ľahký život,“ začal svoj status na Facebooku. Píše, že najprv sa musel vyrovnať so smrťou 16-ročného syna. Potom si našiel novú lásku Lucku, ktorá mu porodila dve dcérky.

Ružomberčania sú v šoku: Známy športovec spáchal samovraždu!

Keď sa mu rozpadla aj druhá rodina, stratil chuť žiť.
Foto: Facebook

Vzťah s mladšou ženou, ktorá bývala v tej istej bytovke, sa však rozpadol. Odišla a dcérky vzala so sebou. „Robil som všetko pre to, aby sa vrátili, ale v posledných dňoch som sa dozvedel, že Lucia má vážny vzťah a to mi zlomilo väz. Povedala mi, že sa nikdy ku mne nevráti a pre mňa preto život na tomto svete nemá už žiadny význam. Veľmi ich všetky 3 ľúbim a dúfam, že budem môcť byť ich anjelom a hlavne ochrancom,“ odhaľuje známym svoj boľavý osud.

Šok v nemeckom futbale: Lewandowski spáchal samovraždu

„Bez mojich dcér môj život nemá žiadny zmysel. Nerobte nič, nikoho nevolajte, ja už som na ďalekej ceste, mne už nepomôžete. Zobrala mi dcéry, tak idem za synom,“ končí Albert svoju verejnú rozlúčku. Hoci šokujúce slová napísal v neskorú nočnú hodinu, predsa si ich o desať minút prečítal kamarát Marek. „Zobudil som Albertovho suseda, aby mu šiel rozkopať dvere, či je v poriadku. Keď nepomohlo, tak som zavolal políciu. Až hasiči vylomili bezpečnostné dvere,“ vysvetlil šokujúcu udalosť Marek.

Dramatické chvíle na východe: Chlapec nezdvíhal matke telefón, rozhodol sa ukončiť svoj život!

Ružomberčania sú v šoku: Známy športovec spáchal samovraždu!

Keď hasiči rozbili bezpečnostné dvere, Albert bol už mŕtvy.
Foto: Miroslava Dírerová

Hasiči byt otvorili až dve hodiny po tom, čo Albert napísal svoje posledné slová. Našli ho bez známok života. Obesil sa. Ľudí, ktorí ho poznali, samovražda až tak neprekvapila. „Keď sme nadránom vyšli z bytu a sused len smutne povedal Albert, vedela som, ktorá bije. V poslednom čase bol veľmi nešťastný, deti mu chýbali, veľmi pre ne žil,“ povedala suseda. Potvrdila, že nebohý naozaj nemal ľahký život. „Syn sa mu obesil, rozpadlo sa mu manželstvo a teraz aj tento ďalší vzťah,“ vzdychla.

Albert bol známy, obľúbený a aktívny športovec. V minulosti učil telesnú výchovu, trénoval dorastencov vo futbale, lyžoval a behal. Preto pod jeho posledné vyznanie pribudli najmä smutné slová od blízkych zo športového prostredia. „Nikdy nezabudnem na ten váš zápal pre šport a trénovanie ako také. Pre mňa ste boli Pán tréner. Dajte tam zhora pozor na nás,“ lúčil sa s Albertom Šimon.

Ružomberčania sú v šoku: Známy športovec spáchal samovraždu!

O tieto stromy sa Albert staral.

Foto: Miroslava Dírerová

Susedia v paneláku ho poznali aj ako milovníka kvetov. „Mal ich plný byt, dvadsať rokov sa staral o stromy pri dome, krásne ich tvaroval. Nedávno mu niekto ihličnany niečím polial, veľmi sa ho to dotklo. Prežíval naozaj smutné obdobie,“ dodala susedka. Jeho manželka Lucia sa zo spoločného bytu odsťahovala. Nepodarilo sa nám s ňou skontaktovať, v práci si vzala pol dňa voľna. Jej mama Albertove slová nechcela komentovať. „To je na dlhé rozprávanie. Ale nebudeme o tom hovoriť,“ krútila nešťastne hlavou.

Ružomberčania sú v šoku: Známy športovec spáchal samovraždu!