Mazurek si zobral na mušku starostu spišskej obce Žehra. "... má síce veľké problémy s čítaním a písaním, no napriek tomu poberá plat 3 566 eur. Na tento problém upozorňoval už v roku 2010 Milan Krajniak, ktorý písal o vtedajšom starostovi. Ten odpustil osadníkom dlhy na nájomnom v hodnote 3 milióny korún, pridelil si po nástupe odmenu asi 100-tisíc korún a za obecné peniaze tankovalo množstvo áut z osady...," tvrdí Mazurek.

Osada v obci Žehra nepripomína tie tradičné, ktoré sú typické pre Spiš.
Zdroj: Peter Korček

Rozdielne platby za vodu

Konštatuje, že bezmocní ľudia musia v obci žiť naďalej a trpieť teror klanov, ktoré si myslia, že sú nad zákonom a slušným sa otvorene vysmievajú. "Poukázal som, že osadníci neplatia nájomné a obec eviduje minimálne 255 000 eur na dlhoch, pričom roky 2010 - 2013 sa záhadne z evidencie úradu stratili... Obecné zastupiteľstvo minulý rok odhlasovalo diskriminačné ceny vody, podľa ktorých slušní občania v centrálnej obci musia platiť 0,70 eur za kubík a osadníci 1,00 eur na osobu za mesiac." Mazurek si servítku pred ústa vôbec nekladol. Hanlivo otituloval europoslanca Petra Polláka, spomenul úžernícke skupiny, gangy obchodníkov s ľuďmi a moderných otrokárov zo Slovenska, ktorých odhalili Briti i nečinnosť našej polície napríklad pri preukazovaní pôvodu majetku a podobne.

Róbert I v Žehre. Priniesol domácim potraviny.
Zdroj: archív R.B.

Nahnevaný rómsky kráľ

Slová rodáka zo Spišskej Belej poriadne rozčertili rómskeho kráľa Róberta Botoša. Ten svoj názor vyjadril vo videu, kde o poslancovi hovorí len ako o Mazurekovi. "Pán mu nepoviem, lebo od pána má ďaleko," hovorí Botoš v úvode. Poznamená, že ak sa politik hrá na takého pravdovravného múdrca, prečo tú najväčšiu chudobu na Slovensku, myslí tým Rómov, neoddlží. "On im vyčíta, že majú zadarmo vodu a neviem čo ešte. A kto rozkradol Slovensko, strategické podniky a miliardy z Európskej únie? O tom rozprávaj, Mazurek! Čo robíš? Nehanbíš sa?"

Tri dni v osade

Botoš na záver zaželá poslancovi niečo zvláštne. "Nič by som ti neprial iné, Mazurek, len aby si tri dni žil v tej osade. Aby si videl, čo  je to za život," uzavrel rómsky kráľ.

Viac foto nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Na stranu koho sa prikláňate?

Prečítajte si tiež: