Lyžiarska hviezda Vlhová kedysi trénovala na najväčšom mikulášskom sídlisku Podbreziny. Na jeho prevádzku prispievalo mesto tisíckami eur, obyvatelia tu mohli lyžovať za symbolické ceny. „Jazdili sme tu obaja, Peťa mohla mať vtedy asi desať rokov,“ spomína jej brat a manažér Boris Vlha.

Práve dnes už neexistujúcu prevádzku na Podbrezinách vytiahol Slafkovský pred pár dňami, keď sa jeho nástupca chystal Vlhovej udeliť cenu primátora. „Odmietal podporu Podbrezinám a podporil vlek v Iľanove, čo je čistý osobný truc súčasného primátora a vypočítavosť s cieľom získať hlasy v Iľanove,“ vytkol exprimátor a bývalý poslanec Národnej rady za SDKÚ-DS. „Pravda, Petra si cenu primátora rozhodne zaslúži,“ podotkol.

V slovnej vojne označil primátor Blcháč slová svojho predchodcu za nepravdivé. „Asi v roku 2015 mi prevádzkovatelia areálu na Podbrezinách oznámili, že vlek ani za 15-tisíc eur ročne prevádzkovať nebudú. Našli sme preto riešenie na svahu v Iľanove, za 10-tisíc eur ročne lyžujú obyvatelia Mikuláša zadarmo,“reagoval. Zároveň potvrdil, že o vlek, na ktorom začínala Vlhová majú záujem. „Akonáhle by bola možnosť využiť tento areál, budeme radi, ak sa bude volať po Petre Vlhovej.“

Nezáujem o spustenie areálu na Podbrezinách nám potvrdili aj niekdajší prevádzkovatelia. Podotkli pritom, že technická úroveň strediska si oproti Iľanovu vyžaduje aj vyššie náklady.