Ochranári stavbu za istých podmienok schválili, polemika sa viedla hlavne o jej výške. Doteraz pravdepodobne nie je verejnosti známe, ako bude naozaj stavba vo finále vyzerať. Robotníci na stavbe hovoria o výške až 60 metrov, úradníci o približne polovici.

Keď tamojší športový areál rekonštruovala a dostavovala obec Štrba, v územnom pláne sa hovorilo o novej výstavbe neprevyšujúcej výšku existujúcich stromov v jej okolí. Toto tvrdenie podporuje šéf Správy Tatranského národného parku Pavol Majko, ktorý stavbu za ochranárov podporil súhlasným stanoviskom.

Investor zároveň disponuje platnými stavebnými povoleniami zo Stavebného úradu v Štrbe i z Okresného úradu v Poprade. S dokončením počíta v lete 2021.

Čo na to hovoria ľudia? 

Pýtali sme sa, čo si o novej atrakcii na Štrbskom Plese myslia ľudia. Prekvapujúce bolo, že mnohí o stavbe zatiaľ ani len netušili. 

"Nevedeli sme o tom. Chodíme sem viackrát do roka. Je pravda, že veľa sa tu nezmenilo a niečo nové by sa tu zišlo. Neviem si však predstaviť, ako takáto atrakcia zasiahne Štrbské pleso po vizuálnej stránke," uviedla návštevníčka Henrieta so Zemianskej Oľče, ktorá priša do Tatier spolu s neterou.

Výstavba vyhliadkovej veže na Štrbskom plese už prebieha
Zdroj: Lenka Mišiaková

O niečo kritickejšie však vnímajú stavbu obyvatelia Tatier. "Mostíky majú za sebou už nejakú históriu, na tie sme si zvykli a sme na ne hrdí. Namiesto toho, aby radšej dali dokopy chátrajúci skokanský areál, idú tu stavať nejakú vežu," povedal nám namosúrený  rodák z Tatier.

"Narodil som sa v Tatrách, momentálne žijem v Poprade, no chodím si sem každý deň zabehať so psom.  Je smutné denne sledovať chátrajúce budovy a zároveň nezmyselné investície," doplnil. 

Anketa
Pačí sa Vám takáto atrakcia?

Mohlo by vás zaujímať: