Ochranári stavbu za istých podmienok schválili, polemika sa viedla hlavne o jej výške. Doteraz pravdepodobne nie je verejnosti známe, ako bude naozaj stavba vo finále vyzerať. Robotníci na stavbe hovoria o výške až 60 metrov, úradníci o približne polovici.
Keď tamojší športový areál rekonštruovala a dostavovala obec Štrba, v územnom pláne sa hovorilo o novej výstavbe neprevyšujúcej výšku existujúcich stromov v jej okolí. Toto tvrdenie podporuje šéf Správy Tatranského národného parku Pavol Majko, ktorý stavbu za ochranárov podporil súhlasným stanoviskom.
Investor zároveň disponuje platnými stavebnými povoleniami zo Stavebného úradu v Štrbe i z Okresného úradu v Poprade. S dokončením počíta v lete 2021.
Čo na to hovoria ľudia?
Pýtali sme sa, čo si o novej atrakcii na Štrbskom Plese myslia ľudia. Prekvapujúce bolo, že mnohí o stavbe zatiaľ ani len netušili.
"Nevedeli sme o tom. Chodíme sem viackrát do roka. Je pravda, že veľa sa tu nezmenilo a niečo nové by sa tu zišlo. Neviem si však predstaviť, ako takáto atrakcia zasiahne Štrbské pleso po vizuálnej stránke," uviedla návštevníčka Henrieta so Zemianskej Oľče, ktorá priša do Tatier spolu s neterou.
O niečo kritickejšie však vnímajú stavbu obyvatelia Tatier. "Mostíky majú za sebou už nejakú históriu, na tie sme si zvykli a sme na ne hrdí. Namiesto toho, aby radšej dali dokopy chátrajúci skokanský areál, idú tu stavať nejakú vežu," povedal nám namosúrený rodák z Tatier.
"Narodil som sa v Tatrách, momentálne žijem v Poprade, no chodím si sem každý deň zabehať so psom. Je smutné denne sledovať chátrajúce budovy a zároveň nezmyselné investície," doplnil.
Mohlo by vás zaujímať:
- Je toto možné?! Pozrite sa, kde odhalili tabuľu Slobodného slovenského vysielača!
- INŠPIRUJTE sa mladým východniarom: Patrik dokáže NIEČO, čo u nás nikto nerobí!
- Banská Bystrica také niečo ešte nezažila: Hlavná ulica plná vojakov a zbraní!