Podľa informácií TV Markíza išlo o 58-ročnú ženu. Keď prišli záchranári, museli žene ošetriť viaceré zranenia, ktoré krvácali. Poranenú mala aj hlavu a leteckí záchranári ju previezli do banskobystrickej Rooseveltovej nemocnice.

„Pacientka bola včera prijatá na oddelení urgentného príjmu a podrobila sa chirurgickému zákroku. Je hospitalizovaná na II. Klinike úrazovej chirurgie SZU, jej stav je stabilizovaný,“ povedala nám hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje.

Medveď ženu škriabal a hrýzol

Medveď na ženu nečakane zaútočil okolo piatej popoludí, keď bola v ovocnom sade pri obci Hradište. Medveď ženu škriabal a hrýzol a útočil dokonca aj na jej hlavu.

Po doráňanú ženu priletel v stredu neskoro popoludní Záchranársky vrtuľník z Banskej Bystrice. „Medveď žene spôsobil tržné a hryzné rany v oblasti krku, ramena a stehna,“ informovala Zuzana Hopjaková, hovorkyňa Air-Transport Europe.

„Primárne ošetrenie jej poskytli privolaní pozemní záchranári. Posádka leteckých záchranárov si pacientku po pristátí v blízkosti miesta nešťastia následne prevzala do svojej starostlivosti a po doplnení liečby a stabilizovaní vitálnych funkcií ju v spolupráci s ostatnými záchranármi previezli k vrtuľníku a transportovali na urgentný príjem Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici," dodala Hopjaková.

Ide o druhý útok medveďa na človeka na strednom Slovensku. Koncom augusta poranil medveď hubára v obci Dúbravy v okrese Detva. 

Ako zaútočil medveď na Detve, čítajte na ďalšej strane