Spomedzi viac ako 100 prihlásených návrhov z 11 krajín strednej a juhovýchodnej Európy porota vybrala tím Ekolive zo Slovenska a Holloid z Rakúska ako najlepšie riešenia v súťaži BASF Innovation Hub 2022. Súťaž spoločnosti BASF je určená pre startupy a inovátorov zaoberajúcich sa zelenou energiou, inteligentnou dopravou a európskou stratégiou „Z farmy na stôl“.

Porota sa aj tento rok rozhodla oceniť až dva startupy, ktoré vynikali svojimi riešeniami a dávajú nám optimizmus do ďalších dní. Tím Ekolive, ktorý v súťaži zastupovala zakladateľka tohto startupu, Ing. Darina Štyriaková, PhD., postúpil do finále súťaže ako víťaz lokálneho kola BASF Innovation Hub 2022 pre Českú a Slovenskú republiku. Ich riešenie pre biolúhovanie, bioremediáciu a výrobu biostimulantov pre zdravú a bezpečnú produkciu potravín presvedčilo aj porotu veľkého finále.

Viac FOTO nájdete TU!

Ivan Staňa, Country Manager spoločnosti BASF Slovensko a člen lokálnej poroty BASF Innovation Hub 2022 pre Česko a Slovensko zdôrazňuje výnimočný prínos tohto riešenia: „Som veľmi hrdý, že práve zo Slovenska prichádza inovatívna metóda, ktorá využíva silu biotechnológie, mnoho rokov výskumu a koniec- koncov i zanietenosť tímu Ekolive na riešenie viacerých problémov naraz. Porota sa zhodla, že tento, už do praxe zavedený systém biolúhovania, ktorý umožňuje získavať živiny potrebné pre rastliny vo forme biohnojiva z ťažobného alebo priemyselného odpadu, má širšiu perspektívu pre udržateľnú budúcnosť.“

Anketa
Počuli ste už o firme Ekolive?

Viac sa dozviete na ďalšej strane>>>