Bezohľadná výstavba

Náš najväčší národný park mení rok čo rok svoju tvár. Bohužiaľ k horšiemu! Neprestávajúca ťažba dreva a výstavba prebieha aj v tých najvyšších ochranných pásmach. Napríklad pri národnej pamiatke európskeho charakteru, Vrbickom Plese ste jednou nohou doslova na stavenisku. Na tento stav zareagovala aj Slovenská inšpekcia životného prostredia. 

„Výkonom štátneho dozoru bolo zistené, že stavebník objednal výrub drevín v Demänovskej doline bez právoplatného súhlasu orgánu ochrany na výrub drevín a bez vyznačenia výrubu dreviny, a teda bez splnenia podmienok zákona o ochrane prírody a krajiny,“ informovala inšpekcia. Ako ďalej dodala Iveta Hučko Stypová zo Slovenskej inšpekcie životného prostredia, nemajú podozrenie zo spáchania trestného činu a výrubom sa orgány činné v trestnom konaní nebudú zaoberať. 

Katastrofav Národnom parku!
Katastrofav Národnom parku!
Zdroj: reg.

„Ešte pred pár rokmi to tu vyzeralo tak ako si pamätám z detstva. Dnes to tu nespoznávam. Chceli sme si spraviť dovolenku v prírode. Je to tu však len jedno veľké stavenisko. Ešte minulý rok sme mali krásny výhľad na vrcholce Nízkych Tatier. Dnes ich zakrýva vyrastajúci hotel“ posťažovala sa sklamaná návštevníčka Marta z Banskej Štiavnice.