Pred Prezidentským palácom pokračuje protest proti opatreniam a vláde. O 17:00 má byť na Námestí slobody navyše zhromaždenie strany PS na podporu očkovania. Situácia bola spočiatku pokojná, na mieste nebolo veľa protestujúcich.

Polícia však musela aj dnes zasiahuť. Stalo sa tak pri incidente na Námestí slobody, kde jeden z protestujúcich skočil do fontány úplne nahý. Muž bol opitý, z vody hu museli vytiahnuť mestskí policajti. 

FOTOGRAFIE NAHÁČA VO FONTÁNE NÁJDETE V GALÉRII >>>

Policajti boli k fontáne privolaní po 17.30 h. Následne hliadka Policajného zboru eskortovala muža na policajné oddelenie. "Vyvodením trestnoprávnej zodpovednosti voči 35-ročnému Bratislavčanovi sa už zaoberajú policajti prvého bratislavského okresu," priblížil hovorca bratislavskej polície Michal Szeiff.

Priebeh piatkových zhromaždení v Bratislave aj napriek tomu podľa polície bol pokojný, pričom prípady narušenia poriadku doposiaľ nezaznamenala. Situáciu v hlavnom meste aj naďalej monitoruje. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.  Protestu na Hodžovom námestí sa zúčastnili desiatky ľudí. "Priebeh tohto zhromaždenia bol pokojný, bez prípadov výtržností alebo komplikácií v doprave," povedal Szeiff.

Dnes sú už pripravení

Bratislavská polícia podľa vlastných slov prijala adekvátne opatrenia a v prípade narušenia verejného poriadku či páchania inej trestnej činnosti je pripravená v zmysle zákona zasiahnuť.

"V súvislosti s verejnými zhromaždeniami, ktoré sa počas dnešného dňa uskutočnia na území Bratislavy, prijala bratislavská polícia adekvátne opatrenia. Bezpečnostnú situáciu priebežne vyhodnocujeme s dôrazom na ochranu života, zdravia a majetku občanov," uviedla bratislavská polícia na sociálnej sieti.

POZRITE SI FOTO Z VČERAJŠIEHO KOLAPSU >>>

Dodala, že ak by došlo k narušeniu verejného poriadku alebo k páchaniu inej protiprávnej činnosti, v zmysle zákona o Policajnom zbore využije polícia všetky zákonné možnosti na dosiahnutie nápravy a obnovenie verejného poriadku.

Včera to nezvládli

Protest pred palácom na Hodžovom námestí sa začal včera ráno. Neskôr sa protestujúci dav pohol a zablokoval komunikácie v okolí, čo spôsobilo kolóny v meste a nútenú úpravu trás liniek MHD. Protestujúci sa presunuli aj smerom ku Kollárovmu námestiu, kde rovnako blokovali križovatku.

Demonštranti počas celodenného "štrajku" protestovali proti očkovaniu, pandemickým opatreniam i proti prezidentke SR Zuzane Čaputovej, členom vlády a parlamentu. Podľa polície sa na proteste pred palácom zúčastnilo 1000 až 1500 ľudí.

Polícia dlho proti protestujúcim nezasahovala, tvrdila, že na to nemá zákonný dôvod a že na zhromaždení nedochádza k vážnemu porušovaniu verejného poriadku. Protest začala rozpúšťať až po 20.00 h, protestujúcich postupne vytlačila z cestných komunikácií v okolí Hodžovho námestia. Dopravný podnik Bratislava (DPB) tiež obnovil bežnú premávku.

Nesmie sa to opakovať 

Situácia zo štvrtkového protestu sa podľa premiéra SR Eduarda Hegera nesmie opakovať. "K takému niečomu nesmie dochádzať a je úlohou polície, aby takéto zhromaždenia zvládla," vyhlásil.

Výdobytok demokracie podľa predsedu vlády je v tom, že ľudia môžu prejaviť svoj názor. Mali by to však robiť, ako tvrdí, slušne a bez toho, aby obmedzovali slobodu druhých. "Polícia by mala takéto zhromaždenia regulovať, aby mohli vyjadriť svoj názor, ale v žiadnom prípade neohrozovali ostatných ľudí. Vrátane novinárov, ktorí si robia len svoju prácu," skonštatoval Heger.

Mohlo by vás zaujímať: