Tragický osud rodiny Paškovcov bolí nielen hokejových fanúšikov. Po otcovi, Dušanovi Paškovi staršom († 37), ktorý v marci roku 1998 spáchal samovraždu, predčasne odišiel aj jeho syn Dušan Pašek mladší († 37). V čase, keď mu ocino zomrel mal iba trinásť rokov.

V novembri roka 2021 šokovala Slovákov správa o náleze bezvládneho tela na bratislavskej Kolibe. Pomerne rýchlo sa zistilo, že ide o Pašeka mladšieho. Okrem hokejového talentu tak nasledoval ocka aj v tragickom ukončení svojho života.

Dušan Pašek mladší pred smrťou viedol hokejový tím v hlavnom meste, známy ako Bratislava Capitals. Pôsobil tam ako generálny riaditeľ a viceprezident klubu. Podľa týždenníka Šarm mal klub finančné problémy už v rokoch 2019 až 2021, kedy dosiahol stratu viac, ako milión eur.

FOTKY oboch Paškovcov nájdete v GALÉRIÍ>>>

Vedenie sa podľa ich informácií obrátilo na súd so žiadosťou o vyhlásenie konkurzu, čo sa malo stať koncom januára tohto roku. Tržby za posledné obdobie, keď tam ešte pôsobil aj Pašek mladší mali pritom dosahovať skoro jeden a pól milióna. Na daniach však ku koncu minulého roka dlhovali viac, ako 279 tisíc eur.

Šarm ďalej píše, že dobre to nejde ani v Paškovej firme, kde bol jedným zo spoločníkov. Už pred dvoma rokmi bola v strate viac, ako 20 000 eur.

Prečítajte si tiež: