Dražba, ktorú organizuje mesačník Eva, bude prebiehať od pondelka 27. apríla. do 1. mája TU alebo na www.evacharitybazaar.sk. Platby za diela budú tiecť rovno na transparentný účet iniciatívy Pomôž nemocnici, ktorá po celom Slovensku na  3D tlačiarňach vyrába ochranné štíty pre lekárov, sestričky a záchranárov. „Už sme ich vyrobili viac, ako 16 250, ale treba ich viac, náš plán je najmenej 20 000, len nemáme už peniaze na materiál,“ povedal nám iniciátor tejto aktivity Marek Gabriel z Trnavy.   

CoronART

Výtvarníčka, maliarka, dizajnérka a ilustrátorka Ivana Šáteková založila na facebooku skupinu CoronART, kde umelci uverejňujú svoje diela. Reagujú tak na udalosti spojené s korona vírusom a jeho dopadom na naše osobné životy a fungovanie spoločnosti. Keď nákaza pominie, budú silným odkazom a spomienkou na emotívne časy a ich umelecká hodnota bude stúpať. Výber týchto  jedinečných diel nám umelci venovali do EVA CHARITY BAZAAR-u, kde ich vydražíme pre iniciatívu Pomôž nemocnici.

Žena s rúškom II

Zdroj: Jarmila Mitríková a Dávid Demjanovič

Autori: Jarmila Mitríková a Dávid Demjanovič

Dielo: Žena s rúškom II.,

70 x 50 cm, olejový pastel na papieri, 2020

Uznávané umelecké duo pracuje tradičnou remeselnou technikou. Folklorizmus vnímajú ako určitú subkultúru, ktorú vo svojich prácach znovu objavujú a svojim spôsobom jej vzdávajú poctu. Súčasne však demystifikujú jej skutočný vzťah k národu a jeho histórii. Tento úžasný obraz vám bude pripomínať moment, keď sa rúško stalo našou každodennou súčasťou.

Be like Columbo´s wife. Stay at home

Be like Columbo´s wife. Stay at home
Zdroj: Tina Minorová

Autorka: Tina Minorová

Dielo: Be like Columbo´s wife. Stay at home. Grafika (A3)

Mladá ilustrátorka, copywriterka a ideamakerka pracuje pod vlastnou značkou Tina Minor  Illustration. Jej rukopis sa objavil v kampaniach pre značky ako Orange, Red Bull, Vinea, Becherovka, Ikar, McDonald’s, DM Drogerie, Forbes, Červený kríž a i. Vtipná grafika, ktorou autorka reagovala na jedno z odporúčaní pre zabránenie šírenia koronavírusu a ktorá sa na internete okamžite stala hitom, môže byť vaša aj s podpisom a venovaním od autorky.

Sanytol

Sanytol
Zdroj: Tomáš Makovický

Autor: Tomáš Makovický

Dielo: Sanytol (olej, 18x24cm)

Kto by si bol pomyslel, že univerzálny dezinfekčný prostriedok bude mať raz svoj vlastný portrét? Tento obraz od talentovaného mladého umelca, ktorý trefne vzdal hold beznádejne vypredanému prostriedku na čistenie, vám bude pripomínať časy, keď koronavírus zmenil náš pohľad na veľa vecí. Veríme, že raz, keď sa naň zahľadíte, keď bude visieť u vás na stene, bude už len vtipnou spomienkou na tieto dni.

Ostatné diela nájdete na ďalšej strane