„Ľuďom bez domova sme sa rozhodli takýmto spôsobom trošku zľahčiť ich životnú situáciu. Tým skôr, že v Bratislave ich žije približne 4 tisíc. Začíname zatiaľ so sto porciami denne, ale budeme pokračovať a vieme ísť do kapacity skoro až k 300 porciám denne. Vždy to bude sýta hustá polievka, z ktorej sa dá najesť. K tomu pribalíme chlieb a niečo sladké, “ predstavil projekt predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

.
Zdroj: red

Aj keď starostlivosť o ľudí bez domova nie je v kompetencii župy, rozhodla sa pomôcť, keď môže.  „Sme radi, že naše dnes nevyužívané kuchyne, môžu poslúžiť tejto mimoriadne ohrozenej sociálnej skupine,“ dodal Droba.

Prvých sto porcií si v prvý deň rozdelili združenia DePaul Slovensko a OZ Odyseus. O prípravu jedla sa stará personál kuchyne v župnom Zariadení sociálnych služieb ROSA na bratislavskej Patrónke. Klienti ZSS ROSA sú v týchto dňoch v domácej opatere so svojimi najbližšími, pretože poskytovanie sociálnych služieb na dennej či týždennej báze bolo prerušené. 

Porcie sú jednotlivo balené, k polievke sú pribalené aj lyžice, chlieb a keksík. Po polievky si denne budú chodiť terénni pracovníci neziskových organizácií pracujúcich s ľuďmi bez domova. Župa ponúkla možnosť zabezpečovania výdaja stravy aj počas víkendov.

Viete a chcete pomôcť?

#plusjednapomoc
Ponúkate pomoc ostatným? 
Máte tipy, ako sa chrániť?
Viete, ako zvládnuť karanténu?
Píšte na [email protected]