„Bolo nám hneď jasné, že musíme našim kolegom vprvej línii pomôcť. Preto sme vytvorili náš balíček prvej pomoci, ktorý pozostáva z troch najlepších produktov na podporu imunity v celku. Dali sme si teda rúška, rukavice a išli sme naše balíčky postupne roznášať po celom Slovensku zdravotníkom v prvej línii,“ hovoria pracovníci firmy.

Rozdali takto vyše 300 balíčkov v hodnote cca 15 000 euro. Prečo práve tieto produkty? 

Značka Barny’s má v ponuke 3 rôzne produkty na podporu imunity. Na tom nie je nič zvláštne. Zaujímavé však je to, že tieto produkty sa výborne dopĺňajú a fungujú postupne, čo už také bežné nie je.

Takto funguje naša imunita

Popredný vedecký a produktový tím v Barny’s® a ALAVISTM si uvedomil, že pokiaľ chceme skutočne podporiť správne fungovanie imunity, aby bola schopná ničiť nežiaduce baktérie a vírusy,  je dôležité podporovať imunitu postupne a v spojitosti s prírodou. Málokto vie, že imunita v skratke funguje na troch úrovniach.

1. Ako prvé nás chránia NK bunky (natural killers cells)

NK bunky prirodzenej imunity sú schopné rozpoznať a zlikvidovať predovšetkým nádorové a vírusom infikované bunky. Vírusy po vniknutí do bunky priamo stimulujú tvorbu interferónov, ktoré potom vyvolajú tvorbu viacerých enzýmov, ktorých výsledkom je, že sa organizmus bráni proti rozmnožovaniu vírusov. Laicky povedané,  je to ako keď vojak zbadá svojho nepriateľa, začne útok a zároveň alarmuje ostatných, nech mu prídu na pomoc.

2. Druhá línia: Tanky sú na obzore

Za ten čas čo v prvej línii bojuje naša imunita voči patogénom, aby sa nezačali v našom organizme rozmnožovať, prichádza na pomoc silnejšia armáda v druhej línii. Nastupujú protilátky tzv. imunoglobulíny. Tie sa snažia zlikvidovať všetko čo zostalo.

3. Tretia línia: 70 % imunity sa tvorí v čreve!

Povrch čreva tým, že vytvára početné klky a krypty, predstavuje obrovskú plochu. Črevná sliznica je neustále vystavovaná rôznym potravinovým a environmentálnym antigénom a obrovskému množstvu mikroorganizmov, nevynímajúc vírusy. Zaujímavé je, že pacienti s respiračným ochorením sa vyliečili rýchlejšie ako pacienti, ktorí mali tráviace ťažkosti. To je spôsobené práve tým, že v čreve sa tvorí 70 % imunity a predstavuje aj oveľa väčšiu plochu ako je dýchací orgán, a tým aj oveľa väčšiu možnosť prieniku vírusu cez sliznicu do krvného obehu. 

Ako imunitu posilniť čítajte na ďalšej strane. >>