Nápad šiť rúška vznikol, keď ich jeho dcéra Alžbeta neúspešne zháňala svoju rodinu, aj pre neho, aby ich ochránila pred novým koronavírusom. Pán Imrich neváhal a začal šiť. Na šijacom stroji sa naučil šiť sám. „Až do 72 rokov pracoval v štátnych lesoch, kde zvážal drevo. V šití teda nemal absolútne žiadnu prax," povedala jeho dcéra Alžbeta pre agentúru TASR. Šijací stroj vraj našiel v jarku v Rusovciach po Rumunoch.

.
.
Zdroj: red

Deduško sa naučil na stroji šiť sám, a to aj napriek tomu, že mu chýbajú tri prsty na pravej ruke. „Staré stroje sú našťastie kovové, tak si vie pomôcť magnetmi. Takto sa šitie stalo pre neho koníčkom počas zimných mesiacov,"priblížila dcéra. Dnes ako keby našiel.

Keď pred niekoľkými dňami navštívila otca, veľmi ju prekvapil. Pripravil si biely plátenný obrus, gumičky a filtre, ktoré kedysi používali na skúšku mlieka a začal šiť rúška. „Keď som sa ho spýtala, čo k tomu, tak mi povedal, že táto situácia je naozaj vážna a chce chrániť svoju rodinu,“ vysvetlila Alžbeta. Jej otec ani vo veku 83 rokov nechce byť na obtiať, naopak cíti zodpopvednosť a dôležitosť nosiť rúško, tak ich ušil  pre celú rodinu.

Viete a chcete pomôcť?

#plusjednapomoc
Ponúkate pomoc ostatným? 
Máte tipy, ako sa chrániť?
Viete, ako zvládnuť karanténu?
Píšte na [email protected]