„Inšpiráciou pre moje konanie bol môj brat, ktorý je policajt, povedal nám Peter. Posledné dni totiž jeho brat riešil dilemu, ako bude chrániť svoju ženu a malé dieťa, ak v práci, do ktorej musí chodiť za akýchkoľvek okolností, príde do kontaktu s možno nakazenou osobou. „Opýtal sa ma, či by istý čas mohol prečkať v penzióne,“ vysvetľuje Peter.  Po opatreniach, ktoré boli zavedené, ľudia pochopiteľne zrušili všetky svoje rezervácie a jeho penzión je prázdny. A tak ponúkol 5 dvojlôžkových izieb a uvoľnil aj svoj byt priamo v penzióne, v ktorom môžu nájsť dočasný domov ďalšie 4 osoby.

Zdravotníci reagovali hneď

„Biznis musí ísť v tomto príp ade bokom, aj keď nás malých podnikateľov môže táto situácia položiť na kolená. Načo nám ale budú peniaze, keď, poviem to prehnane, nebude život?“ zamyslel sa mladý podnikateľ, ktorý sa venuje aj komunálnej politike a v súčasnej situácii ponúkol pomoc aj starším obyvateľom mesta s nákupmi či donesením liekov. „Takto ale pomáha množstvo ľudí na Slovensku, pomáhajú si rodiny navzájom, pomáhajú i mestá svojim občanom, či rôzni dobrovoľníci,“ bráni sa pochvale.

.
Zdroj: red

Petra už kontaktovali dve sestričky, ktoré chcú týmto spôsobom chrániť svoje rodiny a tiež lekár, ktorý musí ochrániť mamu, s ktorou bývajú v jednej domácnosti, lebo ona je onkologickou pacientkou. Okrem nich prejavili záujem o ubytovanie v izolácii aj viacerí zamestnanci lekární a policajti.

Dezinfekciu s ozónom požičal kamarát

V penzióne majú teraz špeciálny režim. „Nevstupujeme do izieb a denne dezinfikujeme spoločné priestory, všetky kľučky a dotykové plochy. Koše si musia vynášať sami, k dispozícii majú na určenom mieste všetky hygienické potreby,“ povedal nám Peter, ktorý má všetko pod kontrolou. Priestory  dezinfekuje dokonca aj ozónom. Dezinfekčný prístroj mu zapožičal kamarát Tomáš z miestnej autoumyvárky, ktorá je teraz zatvorená.

Viete a chcete pomôcť?

#plusjednapomoc
Ponúkate pomoc ostatným? 
Máte tipy, ako sa chrániť?
Viete, ako zvládnuť karanténu?
Píšte na [email protected]