Reklama

ODBORNÍK reaguje na sociálne siete Igora MATOVIČA: Týmto sa ODPÍSAL!

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Najväčšie faily Igora MATOVIČA na sociálnych sieťach: TÝMTO si robí hanbu!
    Reklama

    Expremiér a terajší minister financií Igor Matovič si zo statusov či z fotografií na sociálnych sieťach ťažkú hlavu nerobí! Kým na začiatku mu pomohli, jeho terajšie aktivity vzbudzujú rozpaky.

    Fotografie jedla, rôznorodé selfie fotky, statusy plné irónie či cynizmu. Presne toto je obsah jeho časovej osi na sociálnej sieti. Práve vďaka tomu sa jeho osoba často stáva terčom rôznych meme stránok, vtipných obrázkov i videí. Práve zostrihy jeho brbtov sú často vyhľadávané na portáli YouTube. 

    Anketa

    Páčia sa vám príspevky Igora Matoviča?

    Gabriel Tóth z agentúry Katedra Komunikácie hovorí, že v prvom rade je celkom netradičné, ako svoj facebookový profil Igor Matovič využíva. "Napríklad frekvenciou príspevkov, ktoré je výrazne vyššia ako pri iných politikoch. Najmä začiatkom minulého roka dosahoval frekvenciu viac ako štyri posty na jeden deň, dnes ten pomer výraznejšie klesá." Práve vďaka konfrontačnému štýlu dostáva vysoký počet interakcií, a to najmä oproti iným politikom. To mu však na sociálnych sieťach skôr pomáha, pretože dokáže zaujať.

    Podľa Tótha je potrebné si uvedomiť, že politici na news feedoch používateľov súperia s obsahom, ako sú fotky detí alebo videá z osláv, a preto upútať pozornosť s politickými príspevkami nie je jednoduché. "Vo všeobecnosti preto neformálnejší a agresívnejší štýl komunikácie na sociálnych sieťach funguje z pohľadu jeho šírenia lepšie." V prípade, že sa rozhodnete diskusie, respektíve komentáre pod príspevkami Matoviča lepšie preskúmať, zistíte, že sú plné urážok, vulgarizmov či dokonca až slovných útokov, a to aj zo strany jeho podporovateľov, aj zo strany oponentov.

    Dlhodobým následkom takéhoto štýlu komunikácie bola strata vážnosti úradu premiéra a hlavne dôvery verejnosti. "Premiér reprezentuje celú vládu a istým spôsobom aj štát a jeho inštitúcie, preto má strata dôvery v jeho úrad vážne vplyvy na celé fungovanie spoločnosti," hovorí Gabriel Tóth s tým, že napríklad v situácii pandémie môže prispievať k menšej ochote dodržiavať potrebné opatrenia.

    "Za omnoho väčší problém však považujem, keď Igor Matovič bez nejakého hlbšieho premýšľania útočí a uráža všetkých s iným názorom, prípadne ide po veľmi plytkých emóciách." Dobrým príkladom bolo, keď útočníka vo Vrútkach označil vo svojom statuse za blázna a naznačil, že smrť si zaslúžil.

    Prečítajte si aj: